جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

مراسم تقدیر از معلمان شهرستان زرندیه در شهر زاویه برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم تقدیر از معلمان شهرستان زرندیه در شهر زاویه برگزار شد

مراسم تقدیر از معلمان شهرستان زرندیه در شهر زاویه برگزار شد

مراسم تقدیر از معلمان شهرستان زرندیه در شهر زاویه برگزار شد

در این مراسم محمد کردی فرماندار شهرستان زرندیه با توجه به لزوم برگزاری بزرگداشت روز معلم اظهار کرد: روز معلم فرصتی برای معرفی توانمندی‌های علمی و پژوهشی جامعه فرهنگی، چهره‌های برتر و منتخب به مردم بوده و ضروریست از ظرفیت انجمن‌های اولیاء ومربیان در تکریم معلمان و در برگزاری مراسم روز معلم استفاده لازم شود.

وی افزود: راز ماندگاری و عظمت معلمان در ذهن و قلب مردم همانا خلوص و صفای باطن آنهاست و قطعا جوشش چشمه‌سارهای زلال پویندگان راه سعادت و تکامل بشری حاصل مجاهدت‌های معلمان و مربیان فرزانه‌ای است که امانت‌دار انسان‌اند.

ایشان با تاکید بر نقش محوری و اساسی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی خاطر نشان کرد: باید از مقام معلم و نقش ارزنده آن در نظام تعلیم و تربیت تجلیل شایسته به عمل آید.

وی در رابطه با استاد مطهری گفت: شهید مطهری به معنای واقعی کلمه معلم بود و به شرایط زمان خود آگاهی کامل داشت این شهید بزرگوار همچون طبیبی بود که درد جامعه خود را شناخته بود و درمان آن را یک وظیفه و تکلیه شرعی می‌دانست و در هر عرصه‌ای که احساس می‌کرد حضور و تلاش در آن ضروری است وارد میدان عمل می‌شد.

کردی به بیان حدیث شریفی از حضرت رسول (ص) در مورد مقام معلم، گفت: کسی که عالم و دانشمندی را گرامی بدارد خدا و رسولش را گرامی داشته است، که به نظر وجود مقدس پیامبر هیچ شغلی دیگری همچون معلمی را این گونه مورد ستایش قرار نداده است و این بزرگی و عظمت علم و دانش و استاد و معلم را می‌رساند.