رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

محلات در انقلاب - نمایش محتوای فجر

 

 

محلات در انقلاب

Loading the player...

 

خاطرت انقلابی شهید محلاتی از زبان نزدیکان

شهید فضل الله محلاتی، در سال 1309 در شهرستان محلات، در خانواده‌ای کشاورز و متدین به دنیا آمد. پس از تحصیلات مکتبی، در سال 1344 وارد حوزه علمیه قم شد تا از بحر، بی‌کران بزرگان آن دیار در جوار دخت موسی بن جعفر علیه السلام] آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها[   جرعه بنوشد.

شهر محلات ماوی و مرکزی اصلی فعالیت های شهید محلاتی بود. پخش اطلاعیه های حضرت امام خمینی (ره) ، دعوت از سخنرانان انقلابی و براه اندازی تظاهرات از جمله فعالیت های ایشان بشمار می رود

در طول مبارزات حضرت امام- رحمه الله علیه- همواره می‌کوشیدند تا ایده و مرام وی، را به علمای دیگر ارائه دهد و آنها را با مسیر مبارزه آشنا سازد. از دوستان شهید نقل است که هر وقت شهید محلاتی را در شهرهای مختلف و در کنار علما می‌دیدند، معلوم بود که اعلامیه‌ای در راه است و انقلاب جهش نوینی را خواهد کرد.

اولین بازداشت او در هجده سالگی بود که پس از آن بارها و بارها از سوی ساواک دستگیر و به زندان افتاد چنان که نزد دشمنان نیز چهر‌ه‌ای آشنا بود.

شهید حجت الاسلام فضل الله محلاتی یکی از یاران و دوستان امام خمینی(ره) بود که در انقلاب نقش بسزایی را ایفا کرد، همراهی با امام از پاریس تا تهران و فعالیت وی در روزهای پس از انقلاب، منشا خدمات بسیاری برای کشور بود.

برای بازخوانی خاطرات روزهای انقلاب، به سراغ نزدیکان ازجمله برادر و دوستان ایشان رفته و با آنها خاطرات شهید محلاتی با امام در دوران قبل و بعد از انقلاب را در ذیل مرور می کنیم.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.