سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ما زیر بار حاکمیت استکبار نخواهیم رفت - نمایش محتوای خبر

 

 

ما زیر بار حاکمیت استکبار نخواهیم رفت

ما زیر بار حاکمیت استکبار نخواهیم رفت

ما زیر بار حاکمیت استکبار نخواهیم رفت

آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب سخنران راهپیمایی روز جهانی قدس در اراک گفت: ما پیروی از فرمان خدا را فریاد میزنیم و زیر بار حاکمیت استکبار نمی رویم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از اراک ؛ آیت الله محسنی اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری و  دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب سخنران راهپیمایی روز جهانی قدس در اراک گفت: ما پیروی از فرمان خدا را فریاد میزنیم و زیر بار حاکمیت استکبار نمی رویم.

آیت الله اراکی افزود : جنگ بشر از اول بین استکبار و حاکمیت خدا بوده و ما امروز حاکمیت خدا را فریاد میزنیم و ولایت و حاکمیت از طرف خداست و اسلام یعنی پذیرش حاکمیت خدا و پذیرش امر خداوند است و و هر فرمانروایی از سوی خداوند انتخاب نشده باشد آن فرمانروا طاغوت است .

وی با اشاره به آیات قران کریم گفت: حکم و فرمان مخصوص خداوند است و این یک اصل بدیهی در اسلام است .    

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: قران کریم می فرماید دو جریان در مقابل فرمان خداوند در دنیا وجود دارد یا فرمان فرمان خداست و یا فرمان فرمان هوای نفس است .

آیت الله اراکی گفت : امروز فرمانروای ما ولی عصر (عج) است و ولایت فقیه هم مشروعیتش را از آن حضرت می گیرید مشروعیت ولایت امام زمان (عج) در فرمان الهی ریشه دارد و آن حضرت با انتخابات به عنوان ولی مسلمانان انتخاب نشده است 

 وی افزود : امروز انتظار امام زمان را کشیدن یعنی آماده شدن برای اجرای حاکمیت الهی و راهپیمایی روز قدس نوعی از این آماده سازی است.

آیت الله اراک نیروهای مسلح ، ارتش، سپاه و بسیج را لشکر مخلص خداوند دانست و افزود: فرق کشور ما باسایر کشورها وجود گوهر فرمانبری از خداست و تمام عبادات هم به واسطه امر خداوند است و غیر خدا را عبادت کردن شرک است .

عضو مجلس خبرگان رهبری مشروعیت را ازآن خدا دانست و افزود : مردم هم نقش موثر در جامعه دارند و مردم باید فرمانروایی خداوند را بپذیرند و یاری کننده خداوند باشند که اگر پذیرفتند حکومت الهی است و اگر نپذیرفتند حاکمیت طاغوت است .  

 وی ادامه داد: امروز ما در روز قدس یک صدا فرمان و دستور خداوند را اطاعت کردیم و اعلام کردیم که ما  تابع فرمان خداوندیم و فرمانروایی استکبار را نمی پذیریم ؛ آنچه در قدس و فلسطین و یمن و سوریه و جنایات  و ترور در منطقه می گذرد نتیجه حکومت استکبار است