حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۷

ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تبیین آموزه های قرآنی در جامعه است - نمایش محتوای خبر

 

 

ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تبیین آموزه های قرآنی در جامعه است

شناسه : 344616727

ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تبیین آموزه های قرآنی در جامعه است

ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تبیین آموزه های قرآنی در جامعه است

 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تبیین آموزه های قرآن کریم و احیای ارزش های اسلامی در جامعه است.

 آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه سه شنبه در کلاس تفسیر قرآن کریم در محل مصلی بیت المقدس اراک افزود: رمضان ماه تفکر و اندیشه، خلوت با خود و مناجات با خداوند متعال است.

وی، ماه مبارک رمضان را زمان دستیابی به تقوای الهی خواند و عنوان کرد: در این ماه درهای لطف و رحمت الهی به روی بندگان گشوده می شود.

امام جمعه اراک بیان کرد: رمضان، ماه دعا و مناجات و زمانی است که انسان از سحر تا افطار تنها خدا را در نظر دارد و سعی می‌کند که از گناهان اجتناب کند.

وی افزود: ماه مبارک رمضان با برکات و نعمت های الهی، ذخایر درون انسان را از خزانه موهبت و الطاف بیکران الهی غنی می سازد و راه ایمان و تقوای الهی را هموار می کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: ماه رمضان فرصتی است تا انسان شعله های نفس سرکش خود را مهار کرده و در مقابل پروردگار سر به خاک گذارده و همراه با پشیمانی از اعمال گذشته و اش کریزان، صدای العفو خود را به گوش آسمانیان و افلاکیان برساند.

وی بیان کرد: کسانی که دل به دنیا می بندند و از آخرت غافل می شوند در حقیقت از مسیر الهی خارج می شوند چرا که مومنان از دنیا به عنوان وسیله ای برای کسب تقوای الهی و آبادسازی آخرت استفاده می کنند.

برنامه تفسیر قرآن کریم به مناسبت ماه رمضان از ساعت 19 و 45 دقیقه در مصلای بیت المقدس اراک آغاز می شود و تا هنگام اذان مغرب ادامه دارد