حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۷

مادر شهید: آرمان های امام راحل الگوی ارزشمندی برای فرزند شهیدم بود - نمایش محتوای خبر

 

 

مادر شهید: آرمان های امام راحل الگوی ارزشمندی برای فرزند شهیدم بود

شناسه : 333097672

مادر شهید: آرمان های امام راحل الگوی ارزشمندی برای فرزند شهیدم بود

مادر شهید: آرمان های امام راحل الگوی ارزشمندی برای فرزند شهیدم بود

مادر شهید احمدرضا حیدری گفت: آرمان های مقدس امام راحل مسیر زندگی فرزند شهید من و همه جوانان دوران انقلاب اسلامی را مشخص کرد.

فاطمه تفرشی افزود: جوانان و نوجوانان دوران انقلاب اسلامی، چهره واقعی اسلام و معنویت را در انگیزه ها و آرمان های امام راحل مشاهده کردند و به حق تا آخرین نفس نیز از راه و اندیشه امام حمایت و پشتیبانی کردند.

وی ادامه داد: فرزند شهیدم معتقد بود که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)، بالاترین ظرفیت معنوی را بر پایه باورهای دینی در کشور شکل داده است و مردم موحد و مومن ایران اسلامی نیز باید همواره خداوند متعال را برای این نعمت بزرگ شکرگزار باشند.

این مادر شهید گفت: در جریان انقلاب اسلامی منزل ما در شهرستان تفرش بود اما، احمدرضا، برادرانش و دیگر جوانان شهرستان به اراک می آمدند و در تظاهرات ضد رژیم شاهنشاهی شرکت می کردند و همه برنامه ریزی های این حضور برعهده احمدرضا بود.

وی ادامه داد: روز 11 بهمن سال 1357 احمدرضا و دوستانش به شوق دیدن امام راحل عازم تهران شدند و هنگام بازگشت به تفرش همواره از کمالات امام راحل و انگیزه های انقلابی ایشان سخن می گفت.

این مادر شهید گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فرزند شهیدم به اتفاق چند تن از دوستان هم سن و سال خود به انجام امور عمرانی در روستاهای تفرش مشغول شدند و شب ها نیز در پایگاه بسیج که به همت چند تن از جوانان تفرش بازگشایی شده بود به انجام امور فرهنگی و مذهبی می پرداختند.

وی بیان کرد: با آغاز جنگ تحمیلی، احمدرضا آهنگ جبهه ها کرد و در 25 اسفندماه سال 1359 به عنوان بسیجی عازم مناطق عملیاتی در جنوب کشور شد.

وی گفت: فرزند شهیدم از دوران کودکی بسیار شجاع بود به همین دلیل در دوران جنگ تحمیلی نیز با اقتدار لباس رزم به تن کرد و به جبهه رفت و در تمام دورانی که به مرخصی می آمد نیز ذکر و فکرش با انقلاب و دفاع از مرزهای وطن بود.

این مادر شهید بیان کرد: سر انجام احمدرضا در مهر ماه سال 1362 در عملیات والفجر چهار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت نامه شهید: سلام بر پدر و مادر عزیزم و سلام بر تمام پدران و مادرانی که لباس شهادت بر پیکر فرزندانشان کردند و آنان را راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل کردند.

در بخشی دیگر از وصیت نامه این شهید بزرگوار آمده است: سلام بر برادران و خواهرن عزیزم در تمام نقاط ایران اسلامی، بسیاری از جوانان وطن در جبهه های جنوب، غرب و جنوب غرب از آب های نیلگون اروند کنار تا ارتفاعات فتح شیاکو، جان عزیز خود را در طبق اخلاص گذاشته و از ناموس و کیان ایران زمین دفاع می کنند.

برداران و خواهران عزیزم از شما تقاضا می کنم که همواره از آرمان های امام شهدا و انقلاب اسلامی دفاع کرده و در راه اهداف انقلاب اسلامی تلاش کنید.

شهید احمدرضا حیدری در مرداد ماه سال 1340 در تفرش متولد و در مهرماه سال 1362 در عملیات و الفجر چهار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

استان مرکزی6300 شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.