رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

مادر امام خمینی (ره) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

مادر امام خمینی (ره)

 

   
 

 

 

نوع: توليد ويژه صوتی
موضوع: سایر

بانو هاجر احمدی دختر بزرگ میرزا احمد مجتهد بین سالهای 1285 تا 1288 قمری در خمین بدنیا آمد پدرش از عالمان و امام جماعت مسجد جامع خمین بود. آقا مصطفی مجتهد کمره پدر حضرت امام در محضر میرزا احمد شاگردی کرده و صاحب مراتبی از فضل و کمال گردید. در سال 1300 هجری قمری از دختر بزرگ ایشان خواستگاری کرده و با موافقت استاد با ایشان ازدواج کردند.

هاجر خانم بعد از 2 تا 3 سال زندگی با سید مصطفی در خمین بهمراه شوهرش برای ادامه تحصیل سید مصطفی به نجف رفتند. فرزند بزرگ ایشان که دختر بود و مولود نام داشت در نجف بدنیا آمد ولی بقیه فرزندان ایشان در خمین متولد شدند. هاجر خانم بخاطر ویژگیهایی در بین مردم خمین دارای احترام ویژه ای بود  مثل نسبت خانوادگی که ایشان در خانواده ای زاهد و عالم رشد کرده بود و پدربزرگ ایشان از علما و فضلا بودند. عامل دیگر ازدواج ایشان با آقا مصطفی  که ایشان هم مجتهد کمره بود بر این احترام افزود. ویژگیهای شخصیتی ایشان از قبیل پاکدامنی و وفاداری نیز عامل دیگری بود که بعد از شهادت سید مصطفی نیز مورد احترام مردم بود.

سرانجام این بانوی بزرگوار در سن 50 سالگی براثر بیماری وبا که در خمین شایع بود فوت می کنند و پیکر ایشان پس از فوت به قم منتقل و در قبرستان وادیع سلام در جوار مرقد امامزاده احمد از نوادگان امام سجاد به خاک سپرده شد. 

   
" در نگاه بیشتر ببینید "