سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

لزوم مقابله جدی با فرهنگ بی بندوباری و اعتیاد در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم مقابله جدی با فرهنگ بی بندوباری و اعتیاد در جامعه

لزوم مقابله جدی با فرهنگ بی بندوباری و اعتیاد در جامعه

لزوم مقابله جدی با فرهنگ بی بندوباری و اعتیاد در جامعه

امام جمعه اراک بر ضرورت ترویج فرهنگ حجاب و عفاف تاکید کردوخواستار مقابله جدی با بی بندوباری و اعتیاد در جامعه شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ازاراک ؛ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه‌های نماز جمعه اراک که در مصلی بیت‌المقدس این شهر برگزار شد، با تاکیدبر ضرورت ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه گفت: فرهنگ غیرت دینی باید در بین عموم مردم جامعه روز به روز تقویت شود و در این راستا فرهنگ عفاف و حجاب باید یک اصل محسوب شود و برای رشد و گسترش این امر باید تلاش مضاعف انجام پذیرد و با فرهنگ بی بندوباری در جامعه مقابله جدی شود.
وی افزود: این در حالی است که شاهد آسیب ها و چالش‌های جدی شبکه های اجتماعی در جامعه هستیم و باید جنبه‌های مثبت شبکه‌های اجتماعی تقویت شده و افزایش یابد و با جنبه‌های منفی این شبکه‌ها با برنامه‌ریزی درست و منسجم مقابله شود.
آیت الله دری نجف‌آبادی عنوان کرد: آسیب‌های امروز جامعه ما در بخش نخست موضوع مصرف مواد مخدر و پس از آن مشروبات الکلی، آسیب‌های فضای مجازی، طلاق و فروپاشی خانواده، بی‌بند و باری است که اگر بتوانیم این آسیب‌ها را کم کنیم می‌توانیم 70درصد مشکلات اجتماعی را برطرف سازیم.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی دربخش دیگری ازخطبه های نماز  بر ضرورت ترویج فرهنگ صرفه‌جویی در جامعه تاکید کرد و گفت: در بحث صرفه‌جویی در مصرف آب و برق می‌طلبد همه ما در این فصل که از یکسو دچار مشکل آب و ازسوی به سبب گرمای بیش از حد هوا شاهد افزایش مصرف برق هستیم، از مصرف آب و برق بدون دلیل و اسراف گونه خودداری کنیم تا فصل گرما و بحران سپری شود.
وی افزود: در روزهای گذشته مصرف آب و برق در سطح کشور رکورد زده که از تمام مردم درخواست داریم تا با مدیریت مناسب، مصرف آب و برق در موارد غیر ضروری و لازم را به حداقل برسانند.
 آیت‌الله دری نجف‌آبادی  با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از دغدغه‌های مهم و جدی مردم و مسئولان در کشور به شمار می‌رود و با قاطعیت می‌توان بیان کرد که اعتیاد به مواد مخدر بزرگترین معضل اجتماعی امروز جامعه ما به قلمداد می‌شود.
امام جمعه اراک تصریح کرد: تمام مسئولان و تصمیم‌گیران جامعه باید در مورد اعتیاد به مواد مخدر احساس تکلیف کنند چراکه شناسایی و اولویت‌بندی آسیب‌های اجتماعی ضروری است و همه ظرفیت‌های موجود در جامعه برای کاهش عوارض این آسیب بزرگ اجتماعی به کار بسته شود.