جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

قیام عاشورا دایره‌المعارف عمومی است - نمایش محتوای خبر

 

 

قیام عاشورا دایره‌المعارف عمومی است

قیام عاشورا دایره‌المعارف عمومی است

قیام عاشورا دایره‌المعارف عمومی است

 

حجت‌الاسلام عدالت استاد حوزه و دانشگاه در جمع عزادارن حسینی در بیت نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: قیام عاشورا دایره‌المعارف عمومی است.

 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ حجت‌الاسلام عدالت استاد حوزه و دانشگاه صبح امروز در جمع عزاداران حسینی در بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد به قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام اشاره کرد و گفت: امام حسین و یارانش در کربلا قیام عاشورا را رقم زدند و به جهت ابعاد فراوان این قیام می توان آن را دایره المعارف عمومی نامید.  
وی افزود: این قیام با عظمت مربوط به زمان و مکان خاصی نیست بلکه همه دوران ها را شامل میشود و عرش تا فرش و ملکوت را در برمیگیرد و همچنین چراغ راهی پیش روی بشریت محسوب می‌شود. 
حجت‌الاسلام عدالت گفت: قیام عاشورا به لحاظ دین هم مخصوص فقط شیعیان نیست بلکه همه ادیان الهی را شامل می شود و همه با پیروی از این قیام اباعبدالله می‌توانند راه سعادت و رستگاری را پیش بگیرند. 
وی با اشاره به جایگاه با عظمت سیدالشهدا در هر دو جهان گفت: در بین بهشتیان امام حسین علیه السلام جایگاه بسیار رفیعی دارد و بارها در قرآن کریم از مقام با عظمت اباعبدالله الحسین گفته شده که نشان میدهد الگو پذیری از این امام همام می‌تواند انسان را از دنیا گرایی به سمت توحید گرایی سوق دهد.