سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

قبور مطهر شهدای شهرستان اراک توسط جمعی از دانش آموزان گلباران شد - نمایش محتوای خبر

 

 

قبور مطهر شهدای شهرستان اراک توسط جمعی از دانش آموزان گلباران شد

قبور مطهر شهدای شهرستان اراک توسط جمعی از دانش آموزان گلباران شد

قبور مطهر شهدای شهرستان اراک توسط جمعی از دانش آموزان گلباران شد

قبور مطهر شهدای شهرستان اراک روز سه شنبه همزمان با پنجمین روز از هفته گرامیداشت بسیج دانش آموزی، توسط جمعی از دانش آموزان بسیجی و تنی چند از مدیران این شهرستان غبار روبی و گلباران شد

حاضران در این آیین معنوی با قرائت فاتحه و اهدای شاخه های گل یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند و به مقام متعالی امام راحل و شهدا ادای احترام کردند.

همچنین در این آیین از صبر، ایثار و فداکاری خانواده های معظم شهدا تجلیل شد.

فرمانده سپاه ناحیه اراک در حاشیه این آیین گفت: شهدای گرانسنگ انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس چراغ هدایت راه جوانان و نوجوانان ایران اسلامی هستند.

پاسدار محمدرضا رضایی افزود: ایران اسلامی هر چه دارد از برکت خون شهدایی است که در دوران هشت سال جنگ تحمیلی جانانه در برابر دشمنان ایستادگی کردند و اجازه دست درازی به خاک وطن را به دشمنان ندادند.

وی ادامه داد: شهدای گرانسنگ ایران اسلامی با اهدای خون خود به تمام آزادمردان جهان درس عزت و سعادتمندی آموختند و هر انسانی که خواهان سعادت دنیا و آخرت باشد باید با الگوگیری از شهدا مسیر زندگی خود را بپیماید.

فرمانده سپاه ناحیه اراک اضافه کرد: هفته بسیج دانش آموزی بهترین فرصت برای اشاعه و ترویج فرهنگ ولایتمداری و ایثار و شهادت است که سازمان بسیج این مهم را به عنوان یک اصل اساسی هدفگذاری کرده است.

شهرستان اراک 2500 شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

هفتم تا 13 آبان ماه با عنوان هفته بسیج دانش آموزی نامگذاری شده است.