جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

قانون مند کردن جمع آوری فطریه - نمایش محتوای رمضان

 

 

نمایش محتوای رمضان

قانون مند کردن جمع آوری فطریه

قانون مند کردن جمع آوری فطریه


قانون مند کردن جمع آوری فطریه

قانون مند کردن جمع آوری فطریه

 

شورای زکات متولی قانونی جمع آوری فطریه در شهرستان ساوه است.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ امام جمعه ساوه در نشست شورای زکات این شهرستان گفت: جمع آوری فطریه در این شهرستان بر اساس قانون باید به وسیله شورای زکات و با هماهنگی این نهاد باشد.

حسینی ‌افزود: درآمدهای حاصله از جمع آوری زکات به خصوص فطریه مومنان باید اقشار محروم و نیازمندان جامعه را منتفع کند.

وی گفت :  جمع آوری فطریه باید قانونمند باشد و تشکل ها و سازمان های مردم نهاد نمی توانند هرکدام برای خودشان صندوق داشته باشند زیرا بر اساس احکام فقهی درآمدهای زکات فطریه در اختیار ولی امر مسلمین است و باید جمع آوری و توزیع آن با هماهنگی شورای زکات باشد.

امام جمعه ساوه گفت: لازم است در ساوه که همه بخش ها حول محور شورای زکات شهرستان اقدام به جمع آوری زکات فطریه کنند و مبالغ جمع آوری شده را با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) به نیازمندان واقعی اهدا شود.

 حسینی افزود: رفتارهای متولیان جمع آوری زکات باید برای مردم انگیزه بخش باشد و رفع مشکلات معیشتی مردم و کمک به فقرا در صدر برنامه ها قرار گیرد.

وی همچنین در مورد برگزاری نماز عید سعید فطر گفت: بر اساس فتوای بسیاری از مراجع عظام تقلید ، نماز عید فطر باید به صورت متمرکز اقامه شود و احتیاط است که از اقامه متفرقه این آیین عبادی در شهرستان پرهیز شود.

 فرماندار ساوه نیز ‌گفت : باید طبق دستورالعمل و بخشنامه ها در خصوص جمع آوری و توزیع زکات فطریه میان نیازمندان با محوریت شورای زکات اقدام شود.

میرزایی افزود: رعایت عدالت و موازین شرعی در توزیع منابع حاصل از زکات فطریه در شهرستان ساوه  باید در دستور کار قرار گیرد.
وی گفت :  برخی از گروه های نیازمند جامعه مانند بیماران سرطانی که متحمل هزینه های سنگینی برای تامین داروها و روند درمانی خود می شوند نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

 پیش بینی می شود ، امسال زکات فطریه در شهرستان ساوه حدود 10 میلیارد ریال باشد . 

زکات فطره روزه از فروع دین اسلام است که در روز عید فطر پرداخت می ‌شود.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.