جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت و تولید در ۱۰۰ واحد بزرگ در سطح استان مرکزی افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت و تولید در ۱۰۰ واحد بزرگ در سطح استان مرکزی افزایش یافت

فعالیت و تولید در ۱۰۰ واحد بزرگ در سطح استان مرکزی افزایش یافت

فعالیت و تولید در ۱۰۰ واحد بزرگ در سطح استان مرکزی افزایش یافت

استاندار مرکزی گفت: فعالیت و تولید در ۱۰۰ واحد بزرگ در سطح استان مرکزی افزایش یافت.

محمود زمانی‌قمی با اشاره به برنامه‌های دولت در راستای حمایت از صنعت اظهار داشت: طرح رونق تولید از ابتدای امسال در قالب اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آغاز شده است و بر اساس این طرح مقرر شد تعداد هفت هزار و 500 کارخانه کوچک و متوسط به منظور بازگرداندن فعالیت به مجموعه خود از وام‌های بانکی استفاده کنند.

وی افزود: تاکنون بیش از 10 هزار مجموعه کوچک و متوسط موفق به دریافت وام و مراجعه حضوری به بانک‌ها شده‌اند که این آمار از پیش‌بینی دولت فراتر بوده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: معضلات و مشکلات صنایع بزرگ و مادر در سطح کشور بصورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است، صنایع استان مرکزی نیز از این دسته هستند که معضلات آنها در کارگروه ملی تسهیل تشریح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

زمانی‌قمی ادامه داد: دولت مصمم است که حمایت خود را از تولید تا برگرداندن رونق قابل قبول به واحدهای تولیدی و صنعتی ادامه دهد و این تصمیم همت و تلاش بیشتر بخش خصوصی در کنار اقدامات دولت را نیز می‌طلبد.

وی عنوان کرد: تا مادامی که ما در حوزه صنعت و تولید وابسته به دولت باشیم نمی‌توانیم دست‌آوردهای جدی داشته باشیم، کمک دولت لازم است اما کافی نیست به همین دلیل نیازمند مدد بخش خصوصی هستیم.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در فضایی که پس از توافقات انجام شده هسته‌ای و برجام ایجاد شده در کشور تمایل سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج کشور در زمینه سرمایه‌گذاری در ایران افزایش یافته است.

زمانی‌قمی بیان کرد: استان مرکزی از مراکز جذب سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور محسوب می‌شود اما سیاست استان مرکزی در این زمینه بر مبنای جذب تکنولوژی است.

وی افزود: هدف از جذب تکنولوژی ایجاد بازارکار داخلی و ورود تکنولوژی به داخل استان و کشور است زیرا با این رویه در ابتدا سرمایه‌ و تکنولوژی به داخل کشور ورود می‌یابند و سپس این روند رویه بومی‌سازی را در پیش می‌گیرد.

استاندار مرکزی ادامه داد: تفکرات ما بر این مبنا قرار دارد که رشته‌های وابستگی را در حوزه تکنولوژی و صنعت کاهش دهیم تا سرانجام این وابستگی‌ها بطور کامل قطع شوند.

زمانی‌قمی عنوان کرد: نهایی شدن طرح تاسیس سیکل ترکیبی با راندمان بالا معادل هزار و 200 مگابات تولید برق، پالایشگاه پلاسمای خون در دلیجان، کارخانه ذوب سیلیس و سایر طرح‌ها تاثیر موثری در جذب سرمایه‌گذاران خارجی دارند و درحال حاضر درحال مذاکره با گروه‌های متعددی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: انجام تمام مذاکرات به معنای سرمایه‌گذاری نیست اما مذاکرات آغاز اقدامات سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: به دنبال حمایت‌های انجام شده توسط دولت تعداد 100 واحد بزرگ در سطح استان مرکزی شناسایی شده‌اند که فعالیت و تولیدات آنها افزایش یافته است.