جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

فعالیت بیش از دو هزار و هفتصد شرکت دانش بنیان در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت بیش از دو هزار و هفتصد شرکت دانش بنیان در کشور

فعالیت بیش از دو هزار و هفتصد شرکت دانش بنیان در کشور

فعالیت بیش از دو هزار و هفتصد شرکت دانش بنیان در کشور

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از فعالیت دو هزار و هفتصد و شش شرکت دانش بنیان در کشورخبر داد.

به گزارش خبرگزازری صدا و سیما ، دکتر سلطانی در گردهمایی مدیران عامل شرکت های دانش بنیان استان مرکزی در اراک با بیان اینکه پانصد شرکت در سطح پارک های علم و فناوری و دو هزار و دویست شرکت در شهرها مستقر هستند گفت : یکی از برنامه های این صندوق تجمیع شرکت ها در مجتمع های فناوری در شهرها است.

وی افزود : باید در معماری شهرهای کشور، مجتمع های فناوری بمنظور استفاده از پتانسیل علمی فارغ التحصیلان طراحی شود تا فناوری و تکنولوژی در تمام کشور گسترش پیدا کند.

وی گفت : حدود هزار و چهارصد طرح در کشور با اعتبار هشتصد و سی و چهار میلیارد تومان تصویب و بیش از پانصد و پنجاه طرح هم در دست ارزیابی است.

دکتر سلطانی افزود: هزار و دویست میلیارد تومان برای شرکت های دانش بنیان در کشور اختصاص داده شده است .

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت : پنجاه و دو شرکت دانش بنیان در استان فعالیت دارند که یک و نه دهم تعداد شرکت های دانش بنیان کشور را به خود اختصاص داده است.

سنگی افزود : تا کنون چهل و شش طرح به صندوق ارائه شده که یک و هفت دهم درصد کل طرح های کشور را شامل می شود.

صد و دو شرکت در زمینه های صنایع فلزی ، صنایع ریلی ، صنایع شیمیایی ، IT و اتوماسیون و ماشین الات تحت حمایت پارک علم و فناوری فعالیت دارند.