سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

فریاد یاحسین در استان مرکزی طنین انداز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

فریاد یاحسین در استان مرکزی طنین انداز شد

فریاد یاحسین در استان مرکزی طنین انداز شد

فریاد یاحسین در استان مرکزی طنین انداز شد

همزمان با عاشورای حسینی روز یکشنبه فریاد یاحسین در نقاط مختلف استان مرکزی طنین انداز شد.

عزاداران حسینی در قالب کاروان های سینه زن و زنجیر زن در خیابان ها و معابر شهری و روستایی حاضر شدند و به یاد سالار شهیدان اشک ریزان بر سر و سینه می رنند.
کوچه ها و میادین شهر اراک به مناسبت سالروز واقعه عاشورای امام حسین(ع) امام سوم شیعیان سیاهپوش شده است و تشکل های و هیات های مذهبی در اراک به صورت خودجوش در قالب دسته های عزاداری از خیابان ها و محله های شهر به سمت مصلی بیت المقدس این شهر در حرکت هستند تا در تجمعی بزرگ در غم شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش به عزاداری بپردازند.
بانوان عزادار نیز با پوشاندن جامه های سبز و سیاه و پیشانی بند بر کودکان خود، در غم شهادت شهدای کربلا به ویژه حضرت علی اصغر (ع) اشک ماتم ریختند.
روحانیان و واعظان نیز با سخنرانی در جمع عزاداران حسینی ضمن بیان وقایع کربلا به ویژه روز عاشورا، مردم را با فلسفه قیام خونین کربلا و فرهنگ و اهداف عاشورا آشنا می کنند.
نظیر این آیین ها در شهرستانهای ساوه، زرندیه، خمین، محلات، دلیجان، شازند، خنداب ، تفرش، آشتیان، فراهان، خنداب و کمیجان نیز برگزار شد.
2 هزار هیات مذهبی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
یکهزار و 200 ذاکر اهل بیت در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند که از این تعداد 500 ذاکر در شهرستان اراک فعالیت دارند.