رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

غریبانه در سوگ خورشید طوس - نمایش محتوای صدا

 

 

غریبانه در سوگ خورشید طوس

غریبانه در سوگ خورشید طوس

 
 

 

«غریبانه» عنوان ویژه برنامه ای مناسبتی است که شبکه رادیویی آفتاب در سالروز شهادت خورشید طوس حضرت امام رضا علیه السلام در قالب برنامه ای ترکیبی بصورت زنده از این شبکه پخش می کند.

اين برنامه با هدف تبیین آثار، ارتباط، توجه و توسل به ائمه معصومین علیه السلام، ضمن یاد آوری سيره علمي، سياسي،عبادي، اجتماعي و جلوه های بندگی امام رضا علیه السلام، ایشان را به عنوان الگوي جامعه بشری معرفي و با بیان مباحثی در زمینه مشی سیاسى و اجتماعی امام رضاعلیه السلام به توصیف جايگاه رفيع آن حضرت می پردازد.

مروری بر فضائل اخلاقی امام رضاعلیه السلام، تبیین ولی عهدی امام رضا علیه السلام و شروط ایشان برای قبول آن، همچنین تبیین زندگی و شرایط سیاسی، فرهنگی، اجتماعی آن زمان از دیگر محورهای موضوعی این برنامه می باشد.

ویژه برنامه «غریبانه» به تهیه کنندگی احمد طاهری و با اجرای حمیدرضا یعقوبی و روشنک رودیان همراه با بخش های مختلفی همچون گزارش زنده از سطح شهر، بحث کارشناسی، گفتار، نقل حدیث و شعرخواني، مداحي و مرثيه خوانی، انعکاس مراسم عزاداریها در سطح استان و ارتباط با مرکز خراسان رضوی خواهد بود


گفتنی است ویژه برنامه «غریبانه» به مناسبت شهادت امام رضا علیه السلام در روز پنج شنبه 12 دی مصادف با30 صفر از ساعت 9 صبح بمدت 150 دقیقه بصورت زنده از شبکه صدای آفتاب تقدیم شنوندگان رادیویی می شود