رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

غذای محلی دوغ گرمه (کالجوش) - نمایش محتوای صدا

 

 

غذای محلی دوغ گرمه (کالجوش)

غذای محلی دوغ گرمه (کالجوش)

 

غذای محلی دوغ گرمه (کالجوش)


 

در گذشته مواد غذايي اغلب مردم را لبنيات و فرآورده‌هاي لبني مثل شير، پنير، سرشير، ماست، دوغ بوده است. و امروزه نيز مواد لبني جزء اصلی سفره‌هاي مردم است که براي تأمين اين نياز خانوارها از گذشته‌هاي بسيار دور چند گاو و چندين گوسفند داشته‌اند و سالمندهاي روستايي راز عمر طولاني و سلامتي و شادابي خود را مرهون لبنيات سالم و طبيعي مي‌دانند كه اغلب خوراك يا بخشي از هر سه وعده غذايي روزانه آنها را تشكيل مي‌دهد. در گذشته عمده مواد غذايي در استان مرکزی از مشتقات لبني بوده و یکی از غذا های محلی این استان دوغ گرمه بوده است که هنوز هم در بعضی مناطق استان طرفداران زیادی دارد .

مواد لازم برای تهیه این غذا دوغ کشک، نمک، مغز گردو، نعنا داغ است .

برای تهیه این غذا کشک را سائيده تا بصورت دوغ درآيد اين دوغ را در قابلمه ريخته و کمی آن را گرم می‏کنند، تا به آستانه جوشیدن برسد اما نباید زیاد جوش بخورد چون ممکن است به اصطلاح بریده شود که دیگر قابل استفاده نیست، به همين دليل اسم صحيح آن کالجوش است. سپس کمی نمک (به اندازه مورد نیاز) و نعنای سرخ شده (نعنا داغ) به دوغ گرم شده اضافه می کنند، و آن را سرسفره قرار می دهند. دوغ گرمه را داخل کاسه های مجزا برای هر نفر می کشند و مصرف کنندگان نیز نان محلی ریز ریز شده را داخل کاسه ریخته و میل می کند.

در کنار دوغ گرمه (بسته به توان مالی خانواده) می توان مغز گردو، حلوای شیره انگور و یا سایر خوراکی های گرم مزاج نیز قرار داد تا کنار دوغ گرمه مصرف شود.