سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

عیدانه - نمایش محتوای صدا

 

 

عیدانه

تهیه کنندگان: سپیده نوری

گویندگان: گلبرگ طهوری، جواد فراهانی

گزارشگران: شهرام ترکمانی- امید کریمی

نویسنده : فائزه امینی

«عیدانه» ویِژه برنامه عید سعید فطر و حلول ماه شوال است که بصورت زنده در روزهای 4 و 5 خرداد در ساعت 9:30 صبح از رادیو آفتاب تقدیم علاقمندان می شود

در این برنامه که با رویکرد اجتماعی و ایجاد فضایی شاد و مفرح در روز عید فطر و روز بعد از عید از ساعت 10 تا 12 به مدت 120 دقیقه بصورت زنده اجرا می شود، با بهره گیری از بخش های متنوع و جذاب گفتار متن، کارشناس حضوری، گزارش زنده، مسابقه تلفنی و پیامک، موسیقی بی کلام و باکلام، ارتباط با مراکز خاص، سعی می شود لحظات شاد و مفرحی برای مخاطب ایجاد شود

تبیین مفاهیم دعای عید فطر امام سجاد علیه السلام در دعای 46 سحیفه سجادیه در باب جایگاه اعیاد اسلامی به ویژه عید سعید فطر و فضاسازی حضور میهمانان ضیافت الهی از مباحثی است که کارشناسان معارف اسلامی در این ویژه برنامه به آن خواهند پرداخت.

این برنامه با محوریت گرامیداشت عید سعید فطر و ایجاد شور و نشاط  معنوی ناشی از اطاعت دستورات الهی و انعکاس شادمانی مردم استان در این عید بزرگ اسلامی و ... از اعمال و آداب شب و روز عید فطر سخن می گویند و احکام و آثار پرداخت زکات فطره را برای معارف جویان شرح می دهند.

پخش بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ، موسیقی های شاد و مناسبتی، آیتم طنز در قالب نمایش از دیگر بخش های ویژه برنامه « عیدانه » است که در روز یکشنبه 4 خرداد مصادف با عید سعید فطر و دوشنبه 5 خرداد، از ساعت 9:30 صبح به مدت 120 دقیقه مهمان خانه های هم استانی های عزیز خواهد بود.

بهره های مادی و معنوی درسهای ماه مبارک رمضان، تزکیه اخلاقی و مالی، برکات تلاوت قرآن، آثار دعا و مناجات، برکات اطعام ، دستگیری از نیازمندان و بررسی دستاوردهای ماه مبارک رمضان در دعای وداع ماه رمضان و اعمال این روز مبارک از دیگر موضوعاتی است که در قالب مباحث کارشناسی طرح خواهد شد.

 

سال تولید: 1399