سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۱ مرداد ۱۴۰۰

عنبرته روستایی که نماد وحدت و همدلی است - نمایش محتوای خبر

 

 

عنبرته روستایی که نماد وحدت و همدلی است

مردم روستای عنبرته شهرستان شازند با انتخاب آگاهانه توانسته اند بسیاری از مشکلات را حل کنند.

روستای عنبرته ی شهرستان شازند هزار و 500 نفر جمعیت داره که آمارها نشان میده این روستا در دوره های مختلف انتخابات و آیین ها مذهبی فرهنگی حضوری فعال و گسترده دارد.

 روستای عنبرته واقع درشهرستان شازند استان مرکزی مصداق عینی همدلی ، همزبانی ، وحدت و یکپارچگی روستاییان است .
رئیس شورای این روستا می گوید : در این ده تنها یک مسجد وجود دارد که با دستان توانمند و کمک هزینه ها ی اهالی ساخته شده است .
فضلی افزود : مسجد روستای عنبرته هم اکنون مرکز تصمیم گیری های خردو کلان روستاست و همه ی اهالی در زمان نیاز با حضور در این مکان مقدس به شور و مشورت برای رسیدن به نتیجه بهتر می پردازند .
او گفت: به انتخاب اهالی دو نماینده برگزیده روستا نیز مسئولیت برگزاری اعیاد ، مراسم های مذهبی و فرهنگی و هنری روستا را عهده دارند .
اهالی این روستا نیز معتقدند با شور ومشورت و انتخاب آگانه توانسته اند بسیاری از مشکلات و معضلات روستای خود را برطرف کنند .
آنها گفتند : در تمامی مراسم های آیینی، مذهبی و ملی نظیر راهپیمایی 22 بهمن ، انتخابات جمعیت 1500 نفری اهالی روستا مشارکت داشته و در غم شادی یکدیگر نیز سهیم هستند .
آمار ها حکایت از آن دارد که مردم روستای عنبرته استان مرکزی در ادوار مختلف انتخاباتی کشور ، در استان مرکزی همواره حایز رتبه برتر بوده اند .