حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

عملیات زیباسازی مبادی ورودی شهرها تا لحظه تحویل سال - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیات زیباسازی مبادی ورودی شهرها تا لحظه تحویل سال

شناسه : 342060517

عملیات زیباسازی مبادی ورودی شهرها تا لحظه تحویل سال

عملیات زیباسازی مبادی ورودی شهرها تا لحظه تحویل سال

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی گفت: عملیات زیباسازی و اصلاح مبادی ورودی شهرهای استان باید تا لحظه تحویل سال انجام شود.

عزیز فیلی در همایش شهرداران استان مرکزی در محل معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی، افزود: مبادی ورودی شهرها بخش مهمی از سیما و ساختار شهری است که باید در ایجاد یک تجربه ارزشمند و تصویر ذهنی مطلوب برای افرادی که نخستین بار وارد آن شهر می شوند، زیبا جلوه کنند.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود در ایام تعطیلات نوروز بیش از 13 میلیون نفر از شهرهای مختلف استان مرکزی عبور کنند که جذب و حفظ بخشی از این گردشگران در استان حتی برای 24 ساعت نیازمند زیبا سازی مبادی ورودی شهرها است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی بیان کرد: منظر شهری اراک به دلیل وجود طرح های نیمه کاره، سرعت کاه ها و پیاده روهای نامناسب در شان آوازه این شهرستان نیست و مدیریت شهری باید برای رفع این مشکلات شبانه روز تلاش کند.

وی ادامه داد: رنگ آمیزی معابر، شستشوی علائم راهنمایی و رانندگی داخل شهر و همچنین زیبا سازی معابر و پارک های شهرهای استان به خصوص وکلانشهر اراک باید در اسرع وقت انجام شود.

فیلی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز گفت: با توجه به اینکه شهرداران با فرآینده ملی ارتباط مستقیم دارند، کارکنان شهرداری ها و مجموعه مدیریت شهری وظیفه دارند اصل قانون و بی طرفی در انتخابات را در دستور کار خود قرار دهند

وی اظهار کرد: در صورت مشاهده هر گونه حمایت مادی و معنوی از یک نامزد انتخابات شوراهای اسلامی از سوی شهرداری ها مدیریت ارشد استان با جدیدت هر چه تمامتر با متخلفان برخورد قانونی می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی در خصوص ساماندهی نیروهای قراردادی شهرداری های استان نیز گفت: مجوز تبدیل وضعیت 50 هزار نفر از کارکنان شهرداری های استان از وزارت کشور دریافت شده که در سال آینده با برگزاری یک آزمون داخلی این افراد از وضعیت قرادادی کار معین به پیمانی تبدیل وضعیت می شوند.

وی، با بیان اینکه در سال جاری 40 میلیارد ریال اعتبار از محل معاونت هماهنگی امور عمرانی استان مرکزی برای نصب علائم راهنمایی و رانندگی داخل شهرها به شهرداری ها پرداخت شد، بیان کرد: طرح جامع کلانشهر اراک نیز برای تصویب به شورای عالی شهرسازی کشور ابلاغ شد.

فیلی ،در خصوص اقدامات مدیریت ارشد استان برای کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک نیز گفت: تخصیص 100 میلیارد ریال اعتبار از محل معاونت هماهنگی امور عمرانی استان و همچنین اختصاص 700 هکتار از اراضی منابع طبیعی به شهرداری برای ایجاد فضای سبز در سال آینده از مهمترین فعالیت های مدیریت ارشد استان در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک است.

وی گفت: اعتبارات شهرداری های استان مرکزی 25 درصد اجرایی و 75 درصد عمرانی است در صورتی که در کشور 40 درصد عمرانی و 60 درصد اجرایی در نظر گرفته می شود که این مهم موفقیت شهرداری های استان را رقم زده است