سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

علت ریزگردهای معلق در هوای استان مرکزی بررسی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

علت ریزگردهای معلق در هوای استان مرکزی بررسی می‌شود

علت ریزگردهای معلق در هوای استان مرکزی بررسی می‌شود

علت ریزگردهای معلق در هوای استان مرکزی بررسی می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه علت ریزگردهای معلق در هوای استان مرکزی بررسی می‌شود، گفت: ۱۴ برنامه کاری در حوزه معدن به دلیل ظرفیت‌های معدنی استان مرکزی در این استان انجام شده است.

محمدرضا حاجی‌پور در دیدار رئیس زمین‌شناسی کشور با فعالان تشکل‌ها و فعالان  حوزه معدن در استان مرکزی اظهار داشت: برای استفاده از ظرفیت‌های منابع موجود در استان برنامه‌هایی تهیه و در اختیار زمین‌شناسی و سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار داده‌ایم.

وی افزود: برای استفاده از باطله‌های مواد معدنی در راستای محیط زیست شرایط خوبی فراهم شده و با استفاده از این فرآورده‌ باطله‌ها  می‌توان، سنگ‌های تزئینی تولید و اشتغال‌زایی به وجود آورد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: شناخت ظرفیت‌های معدنی در استان یکی از اولویت‌های این سازمان بوده و با توجه به تنوع زیاد سنگ‌های تزئینی در استان می‌توان گفت که استان مرکزی رنگین کمانی از رنگ‌ها را در خود جای داده و پس از لقب استان صنعتی به استانی از رنگین کمان‌ها شناخته می‌شود.

حاجی‌پور ادامه داد: مطالعه در زمینه آب‌های زیرزمینی و برنامه‌ریزی برای استفاده از آنها با توجه به کمبود این ماده حیاتی در استان نیازمند تحقیقات جدی، سریع و مناسب است.

وی بیان داشت: احداث ژئوپارک در استان و همچنین مطالعه درباره موضوع آلایندگی و ریزگردهای معلق در هوای استان باید انجام شود و درباره تالاب میقان اراک و اینکه این پارک به یک مکان تفریحی و گردشگری تبدیل شود نیز باید مطالعات لازم انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت خاطرنشان کرد: در بخش معدن در استان نقشه راهی تدوین شده و امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌ها و متخصصان موجود در استان در زمینه زمین‌شناسی شاهد حرکت پویا و موثر باشیم.