رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

عرشیان در فرش - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

عرشیان در فرش

Loading the player...

دانلود

عرشیان در فرش (رایحه قم ، کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س))

آغاز ماه ذیقعده برای حضرت کاظم و حضرت رضا (علیهم السلام) و دودمان نبوت، پیام آور شادی و پایان یک انتظار طولانی است. زیرا حضرت نجمه (سلام الله علیها) فرزندی جز حضرت رضا (علیه السلام) نداشت. مدتها پس از ایشان صاحب فرزندی نشد (حضرت رضا (علیه السلام) در سال 148 ه ق و حضرت معصومه (سلام الله علیها) در سال 173، یعنی با 25 سال فاصله متولد گردید) امام صادق (علیه السلام) نیز به ولادت چنین بانویی بشارت داده بود. روزی که حضرت معصومه (سلام الله علیها) دیده به جهان گشود، برای حضرت نجمه (سلام الله علیها) و حضرت رضا (علیه السلام) و پدر بزرگوارشان، روز شادی و سرور و وصف ناپذیری بود چرا که دختری از آسمان ولایت و امامت، طلوع کرده بود که قلبها را جلا می داد و چشمها را روشن می کرد و کانون مقدس اهل بیت (علیهم السلام) را گرم می نمود.

دختری که در خانه وحی پرورش می یافت و انیس و مونس مردانی بود که امام بودند و ولایت زمین و آسمان را بر دوش می کشیدند. بانوی مهربان، معصومه سلام الله علیها، خواهر سلطان توس، از همان کودکی به فراگرفتن علوم آسمانی پدر و برادرش پرداخت و پس از حضرت رضا علیه السلام، سرآمد همه فرزندان امام هفتم بود. هنوز کودک بود که شهادت پدر را روزگار، همچون شوکرانی تلخ در کام او ریخت و از آن پس، با حمایت برادرش علی بن موسی الرضا علیه السلام تربیت یافت. خواهر و برادری که چون ماه و خورشید دل در گرو مهر بی پایان یکدیگر داشتند و رشته علاقه، آنها را به یکدیگر می پیوست. خواهر و برادری که هر دو همچون پدر معصوم خویش با تمام خلق روزگار مهربان و دل سوز بودند و دل هایشان گنجینه علم و اسرار الهی بود.

شرافت نسبی حضرت معصومه(س)، فراتر از آن است كه قلم، توان ِدركش را داشته باشد. نیاكان او، پرچم-داران هدایت و فضیلت و خود، دختر امام، خواهر امام و عمّه امام است. بیست و پنج سال تمام، امام رضا(ع) تنها فرزند نجمه خاتون به‌شمار می رفت، تا اینكه بعد از یك ربع قرن انتظار، ماه تابانی از افق امامت درخشید. كریمه اهل‌بیت ـ حضرت معصومه(س) ـ ‌لحظه ای از خورشید فروزان امامت جدا نمی شد و از دریای بی كران علوم پدر و برادر، كسب فیض می كرد.ما ایرانیان، افتخار هم نشینی با مقام آن بزرگوار را داریم و اینك این دل های پرشعف از آمدنش، زائر معصومیّت زلال اویند.