سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

عاشورا نماد پیروزی حق بر باطل - نمایش محتوای خبر

 

 

عاشورا نماد پیروزی حق بر باطل

عاشورا نماد پیروزی حق بر باطل

عاشورا نماد پیروزی حق بر باطل

 

عاشورا نماد روشن مصاف حق و باطل و روز بصیرت، حق طلبی، عدالت خواهی و ایستادن تمام قد آزادگان عالم در برابر یزیدیان زمانه است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اراک؛ عاشورا نماد روشن مصاف حق و باطل و روز بصیرت، حق طلبی، عدالت خواهی و ایستادن تمام قد آزادگان عالم در برابر یزیدیان زمانه است.
عاشورای حسینی ، روزی عظیم و سرنوشت ساز در تاریخ بشر است که در آن عشق ، ایمان و آزادگی به زیبایی هر چه تمامتر معنا می شود و روح ایثار و از خودگذشنگی برای نجات انسان از گمراهی و ضلالت در آن موج می زند.
عاشورا، موجب زنده شدن حیات پاک در زمین خشکیده انسانیت شده و هرگز با غبار زمانه کهنه نمی‌شود.
عاشورا، یعنی ویران کردن ستون‌های ظلم و ستم یزیدیان با فدا کردن جان خود، ۷۲ یار با بصیرت و اهل بیت خویش ، عاشورا به ما می‌آموزد که تابع محض، ولی فقیه زمانه خود باشیم و پروانه گرد این شمع فروزنده بگردیم تا بسوزیم.
روز عاشورا از کودک شش ماهه تا پیرمرد ۷۵ ساله به ندای هل من ناصر اینصرنی امام زمان خود لبیک گفته و سرهایشان بر بلندای نیزه‌ها قرار گرفت.
در روز عاشورا است که عاشقان حسین بن علی (ع) آن بزرگ شهید همیشه تاریخ و آن کشتی نجات بشریت ، زیباترین جلوه های دلدادگی به مکتب آزادگی و جوانمردی و تمسک به ولایت و امامت ، را به بهترین ،  شکل ممکن به نمایش می گذارند.