رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

ظرفیت بالای اشتغالزایی طرح های قابل بهره برداری در حوزه صنعتی - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیت بالای اشتغالزایی طرح های قابل بهره برداری در حوزه صنعتی

شناسه : 358089071

ظرفیت بالای اشتغالزایی طرح های قابل بهره برداری در حوزه صنعتی

ظرفیت بالای اشتغالزایی طرح های قابل بهره برداری در حوزه صنعتی

 

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت: با بهره برداری از طرح های صنعتی کشور در دهه فجر امسال 12 هزار شغل ایجاد خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مقیمی امروز در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی  شهر مامونیه گفت: طرح های قابل بهره برداری حوزه صنعت در دهه فجر امسال ۱۲ هزار شغل در کشور ایجاد خواهد کرد که سهم استان مرکزی از این میزان دو هزار نفر است.

وی افزود: دولت برای تامین نقدینگی برخی  واحدهای صنعتی که با مشکل نقدینگی روبرو هستند ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار  مقرر کرده که در هفته های آینده این مبلغ به واحدهای مذکور تخصیص داده می شود.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما به دنبال این هستیم که محصولات وارداتی کشور با راه اندازی واحدهای مورد نیاز در داخل تولید شود تا تولید ملی را به نقطه مطلوب برسانیم.

مقیمی افزود: مجموعه طرح هایی که در وزارتخانه در رابطه با ارتقای تولید داخلی هدف گذاری شده قریب به 10میلیون دلار است که قطعا در اشتغال و توسعه صنعتی کشور تاثیرگذار است.

با افتتاح مجموعه طرح های دهه فجر امسال بیش از ۷ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در استان مرکزی ایجاد خواهد شد  که این میزان ۶۵۲ نفر بیشتر از اشتغال ایجاد شده در سال گذشته است.