سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

طی دهه فجر؛ ۴۶۹پروژه در استان مرکزی بهره برداری می‌شود/ اشتغال برای ۱۲۰۰نفر - نمایش محتوای خبر

 

 

طی دهه فجر؛ ۴۶۹پروژه در استان مرکزی بهره برداری می‌شود/ اشتغال برای ۱۲۰۰نفر

طی دهه فجر؛ ۴۶۹پروژه در استان مرکزی بهره برداری می‌شود/ اشتغال برای ۱۲۰۰نفر

طی دهه فجر؛ ۴۶۹پروژه در استان مرکزی بهره برداری می‌شود/ اشتغال برای ۱۲۰۰نفر

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی گفت: طی ده فجر سال جاری ۴۶۹ پروژه با صرف اعتبار ۵۷۰میلیارد تومان در استان به بهره برداری می رسد که برای یک هزار و ۲۰۰نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

حمیدرضا نوازنی اظهار داشت: برای اجرای این طرح ها ۵۷۰میلیارد تومان هزینه شده که از این مبلغ بیش از یکصد میلیارد تومان از منابع مالی اعتبارات ملی، ۱۳۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و ۳۳۵ میلیارد تومان نیز از محل تسهیلات بانکی تامین شده است .

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی افزود: شهرستان اراک با ۱۲۹طرح و اعتباری بالغ بر ۶۵میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان بیشترین و شهرستان خنداب با ۱۳طرح و اعتباری بالغ بر ۴۱میلیارد تومان کمترین طرح های عمرانی و بودجه تخصیص یافته را به خود اختصاص داده است.

نوازنی با اشاره به اینکه با بهره برداری از ۴۶۹طرح عمرانی و خدماتی شهری و روستایی در استان مرکزی حدود یک هزار و ۲۲۸ مورد اشتغال مستقیم و یک هزار و ۳۷۱ مورد اشتغال غیرمستقیم در استان ایجاد می شود، اظهار داشت: این پروژه ها در بخش طرح های هادی، آبیاری تحت فشار، مرغداری تخمگذار، گاوداری صنعتی شیری، کارخانه تولید لبنیات و پنیر، سالن های ورزشی، طرح های اصلاح شبکه های برق رسانی روستایی و... است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی گفت: همچنین طرح های پرورش ماهیان زینتی، بهره برداری از زادگاه امیرکبیر در روستای هزاوه اراک، دفاتر خدماتی بانکی روستایی، یادمان شهدای گمنام و بهره برداری از دو واحد پمپ بنزین از دیگر طرح هایی است که در ایام دهه فجر در استان مرکزی مورد بهره برداری قرار می گیرد