رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

طرح ضیافت الهی دربقاع متبرکه استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح ضیافت الهی دربقاع متبرکه استان مرکزی

طرح ضیافت الهی دربقاع متبرکه استان مرکزی

طرح ضیافت الهی دربقاع متبرکه استان مرکزی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: در ماه مبارک رمضان 72 مبلغ شامل 24 مبلغ ر اعزامی از شهرستان قم و 48 نفر از مبلغان بومی در طرح ضیافت استان مرکزی مشارکت دارند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اراک حجت الاسلام حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه بااعلام این خبر افزود؛  ستادی برای برگزاری برنامه ها و آماده سازی طرح ضیافت در استان تشکیل شده است و16 روحانی مستقر در این طرح  اجرای نمازجماعت صبح در 12 بقعه، نمازجماعت ظهر و عصر در 38 و نماز جماعت مغرب و عشاء در 50 بقعه متبرکه استان در ایام الله رمضان را عهده دار هستند.

وی، آیین غبار روبی، عطر افشانی بقاع متبرکه در روز چهارم خرداد با حضور مردم و قرائت خطبه شعبانیه، حضور کارشناسان چند رسانه ای و مشاوران خانواده در محل خیمه های معرفت و مشاوره را از جمله برنامه های امسال طرح ضیافت رمضان در استان عنوان کرد.

وی افزود:اجرای برنامه منسجم و مشترک با همکاری شهرداری و با حضور مبلغان در راستای بیان احکام، روایت، آماده سازی و نصب دعای روزانه در بقاع متبرکه یا امکانی که مبلغان حضور دارند، آماده سازی مساجد، تعویض قرآن های بقاع متبرکه و و کتب دعا، برپایی نماز جماعت ،بیان احکام شرعی، اجرای برنامه های ویژه خواهران شامل احکام بانوان، برگزاری کلاس های جز خوانی، ترتیل و مباحث اخلاقی نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای رمضان امسال در استان مرکزی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی یادآور شد:در ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن کریم با همکاری اداره اشاد اسلامی در بیت امام خمینی (ره) برگزار می شود و ویژه برنامه و سوگواری خدیجه مادر امت همزمان با سالروز رحلت امام خمینی (ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی در 11 بقعه متبرکه نیز اجرا می شود.

حسینی عنوان کرد: تهیه بسته های معیشتی بری فقرا، ارائه افطاری ساده در بقاع متبرکه برای روزه داران، برگزاری آیین ولادت کریمه اهل بیت در نیمه ماه مبارک رمضان، همکاری با نهادها و دستگاه های ذیربط در راستای برگزاری راهپیمایی روز قدس و نماز عید سعید فطر نیز در این طرح در نظر گرفته شده است.