سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

طرح زمستانه پلیس راه استان مرکزی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

طرح زمستانه پلیس راه استان مرکزی

   طرح ترافیکی زمستانی پلیس راه و دستگاه های امدادی استان مرکزی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ طرح ترافیکی پلیس راه نیروی انتظامی  صبح امروز با حضور مسئولان در فرماندهی انتظامی استان و مشارکت  دستگاه های امداد رسان آغاز شد.

سپهوند، جانشین فرماندهی انتظامی استان  گفت: این طرح به مدت  سه ماه و تا 22 اسفند ماه ادامه خواهد داشت و مانور امروز نمایش تجهیزات، امکانات و آمادگی دستگاه های امداد رسان جهت خدمات بهتر به مردم است که امید است این طرح بدون وقوع حادثه ای برای هموطنان، به اتمام برسد.

غیاثی مدیر کل مدیریت بحران استانداری مرکزی هم ضمن اشاره به وظایف دستگاه های امدادی که این سه ماه و  هم چنین طول سال در خدمت مردم هستند خاطر نشان کرد: نتیجه هم افزایی و تعامل بین دستگاه های امداد رسان خدمت بهتر به مردم و رانندگان است.

کهریزی رئیس پلیس استان نیز گفت: از آنجایی که بیشتر راه های مواصلاتی استان دو طرفه و راه های روستایی است متاسفانه با اتفاقات و تصادفات عدیده ای هم روبرو هستیم.

اگرچه سرهنگ کهریزی به آمار کشته ها و مصدومین اشاره ای نکرد اما گفت: آمار تصادفات، مصدومین و کشته ها در شش ماه نخست امسال  نسبت به مدت مشابه سال قبل  افزایش داشته که بیشتر  حوادث برای خودرو های سواری و بر اثر خواب آلودگی، خستگی و انحراف به چپ بوده است.

رانندگی در شرایط برف و یخبندان با شرایط عادی متفاوت است که می طلبد مردم از سفر‌های غیر ضرور پرهیز و در سفرهای خود از سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کنند و علاوه بر تجهیز خودرو به لاستیک یخ شکن و ایمنی و سالم بون چراغ‌ها، زنجیر چرخ، لوازم گرمایشی، لباس گرم، پتو، آب و مواد خوراکی به همراه داشته باشند.اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __