سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت پاسخگویی دولت عربستان در قبال فاجعه منا - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت پاسخگویی دولت عربستان در قبال فاجعه منا

ضرورت پاسخگویی دولت عربستان در قبال فاجعه منا

ضرورت پاسخگویی دولت عربستان در قبال فاجعه منا

 

نماینده ولی فقیه در استان بر ضرورت پاسخگویی حاکمان عربستان درباره عوامل رخ دادن فاجعه منا تاکید کرد.

آیت الله دری در خطبه های نماز جمعه اراک با اشاره به جان باختن شمار زیادی از حاجیان جهان اسلام و کشورمان در فاجعه منا افزود هم دولت عربستان و هم مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل باید به صورت جدی پیگیر علل این حادثه غمبار باشند.

امام جمعه اراک افزود ملت ایران امسال علاوه بر عزای امام حسین (ع) داغدار قربانیان حادثه منا هم هست و از مسئولان می خواهد مساله را به صورت جدی پیگیری کند.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها به جنایت های آل سعود در یمن و اسرائیل غاصب در فلسطین اشاره کرد و افزود برای شکست دشمنان اسلام همه ملت های مسلمان باید بیدار و با یکدیگر متحد شوند.

آیت الله دری در ادامه با اشاره به نزدیکی ماه محرم بر ترویج پیام مهم قیام عاشورا که همان امر به معروف و نهی از منکر است تاکید کرد و افزود عزاداری ها باید به گونه ای با عظمت برگزار شود که نگاه و فکر جهانیان را به خود جلب کند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود مراکز دینی، واعظان، مساجد، و هیأت های مذهبی باید خود را برای هر چه با شکوه تر برگزار شدن عزاداری ماه محرم ، رعایت شئون اسلامی و پرهیز از خرافه و انحراف آماده کنند.

امام جمعه اراک در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به نزول آیه هل اتی، در شأن پیامبر اسلام و خانواده ایشان (علیهم السلام) و نامگذاری بیست و پنجم ذیحجه به نام روز خانواده اشاره کرد و افزود خانواده مهمترین رکن جامعه و تعیین کننده سعادت یا گمراهی جامعه در آینده است.

او افزود در دین اسلام بر رعایت احترام پدر و مادر از سوی فرزندان و تلاش اولیاء برای تربیت صحیح فرزندان تاکید شده و رعایت این توصیه ها آینده مطلوبی را برای جامعه رقم می زند.