جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه

ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه

ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت:ترویج فرهنگ عفاف وحجاب در جامعه به ویژه در بین جوانان ضروری است

حقیقی در نشست گروه تخصصی عفاف و حجاب استان که در سالن جلسات اداره کل ارشاد برگزار شد، گفت: بانوان مسلمان باید با تاسی از سیره زندگانی ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت زهرای مرضیه(س) به عنوان الگوی کامل عفاف وحجاب در جامعه باشند.

وی برنامه ریزی منسجم و با محتوا به منظور گسترش فرهنگ حجاب را گامی موثر در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان عنوان کرد و افزود: زنان محجبه در جامعه با حفظ و رعایت پوشش اسلامی برای خویش حریم امن ایجاد می کنند.

حقیقی افزود: امروزه استکبار جهانی با راهبردهای جدی از جمله فرقه سازی، تئوری سازی، ترویج ابتذال و فساد و قداست شکنی برای استحاله نظام به میدان آمده است.

وی با اشاره به اینکه رسانه های الکترونیک به ویژه شبکه های ماهواره ای و اینترنت با هدف رواج فساد، بد حجابی و تضعیف بنیان خانواده فعالیت می کنند،گفت: نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه از سوی مسئولان امر نقش بسزایی در مبارزه با توطئه های شوم دشمنان دارد.

در ادامه فرجی، مدیر کل امورکل امور بانوان استانداری نیز به ارایه گزارشی از فعالیت های انجام شده ازسوی این کارگروه پرداخت و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یکصد برنامه فرهنگی و اجتماعی از سوی سازمان ها و دانشگاه های استان به دبیرخانه این کارگروه ارسال شده است.

گفتنی است در این نشست که نمایندگان دستگاه های اجرایی و اعضای کارگروه عفاف و حجاب استان حضور داشتند، هر یک به ارایه گزارشی از فعالیت های خود در راستای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در سال جاری پرداختند.