رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

صنایع تبدیلی حلقه گمشده بخش کشاورزی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

صنایع تبدیلی حلقه گمشده بخش کشاورزی

    صنایع تبدیلی حلقه گمشده در تولیدات بخش کشاورزی استان مرکزی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛  مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: صنایع تبدیلی بخش کشاورزی مجموعه فعالیت‌های صنعتی است که با فرآوری محصولات کشاورزی از طریق تغییرات فیزیکی، شیمیایی، ذخیره سازی، بسته بندی و توزیع به تبدیل و نگهداری آنها کمک می کند.

 صفری افزود:  ۲۲۴ واحد فعال صنایع تبدیلی در استان مرکزی وجود دارد که برای 4 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده اند.

وی تصریح کرد: از ویژگیهای صنایع تبدیلی ایجاد ارزش افزوده بالا، افزایش صادرات غیرنفتی، کاهش ضایعات و توسعه اشتغال پایدار است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: یکی از کارخانه های موفق فرآوری، کارخانه انار ایران در ساوه است که با توجه به اینکه ایران یکی از قطب های تولید انار در جهان است، این کارخانه می‌تواند یکی از بزرگترین واحدهای فرآوری انار در دنیا باشد.

 جوادی مدیر کارخانه انار ایران ساوه گفت: این کارخانه ظرفیت فرآوری  روزانه ۳۵۰ تن انار را دارد و از هر ۱۲ کیلو انار یک کیلو کنسانتره انار تولید می شود که تمامی تولیدات این کارخانه به کشورهای اروپایی صادر می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوه نیز گفت: در ساوه بیش از ۱۵۰ هزار تن انار سالیانه برداشت می‌شود که از این میزان بیش از ۵۰ هزار تن به فراوری می رسد.

 شریفی افزود: ۳ واحد صنایع تبدیلی در شهرستان ساوه وجود دارد که بیش از ۷۰ واحد فرآوری آبگیری و تولید کنسانتره در سطح کشور از محصولات شهرستان ساوه استفاده می کنند.اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __