سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

صنایع استان مرکزی تنها با ۴۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

صنایع استان مرکزی تنها با ۴۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کند

صنایع استان مرکزی تنها با ۴۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کند

صنایع استان مرکزی تنها با ۴۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کند

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه شاهد فاجعه در بخش تولید و صنعت استان مرکزی هستیم گفت: صنایع استان مرکزی تنها با ۴۰ درصد ظرفیت کار می‌کند این در حالی است که صنایع استان مرکزی با رکود روبه‌رو است.

 استان مرکزی به عنوان پایتخت صنعتی کشور در مرکز ایران اسلامی قرار گرفته و بزرگترین شهر و مرکز این استان کلانشهر اراک است که وجود هزاران صنعت کوچک و متوسط و صنایع بزرگ و مادر تخصصی در این استان بیانگر اهمیت و ویژگی خاص این سرزمین است که به سبب وجود علما و اندیشمندان بزرگ از آن به عنوان بهشت مفاخر نام برده می‌شود.

هر چند این روزها صنایع استان مرکزی از یک سو و بخشهای دیگر حوزه‌های کاری این استان حال و روز خوبی نداشته و صنعت و تولید استان در رکود بوده و براساس متولیان بخشهای مختلف مردم استان از بیکاری، آلودگی هوا و در بخشهایی سوء مدیریت‌ها رنج می‌برند.

"سیدمهدی مقدسی" عضو فراکسیون امید و نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان درمجلس، عضو کمیسیون صنایع مجلس، نائب رئیس فراکسیون اقتصاد مقاومتی و کمیته صنعت مجلس در  یک مصاحبه تفصیلی و صریح در حوزه موضوعات مختلف از مباحث انتخاباتی تا رکود و ورشکستگی صنایع استان را به گفت‌وگو نشست.