سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۶ مرداد ۱۴۰۰

صدای روستا - نمایش محتوای صدا

 

 

صدای روستا

Loading the player...

«صدای روستا» برنامه ای گزارش محور رادیو آفتاب است، که روزهای زوج ساعت 19:30 تقدیم شنوندگان می گردد.

برنامه «صدای روستا» برنامه ای گزارش محور است، که با موضوعاتی از قبیل: معرفی روستاهای استان مرکزی و با محوریت پرداختن به مسائل و مشکلات، آداب و رسوم، معرفی توانمندی های اقتصادی ، اشتغال، کشاورزی و دامپروری، توسعه گردشگری و  در بخش فرهنگی معرفی آداب و سنن رایج در روستا از جمله عروسی، بازی های محلی، برنامه های فرهنگی، لباس، گویش و... هر هفته روزهای زوج ، ساعت 19:30 دقیقه، از صدای شبکه آفتاب، تقدیم شنوندگان این شبکه می گردد.

این برنامه به مدت 25 دقیقه و بصورت مستند گزارشی تولید و پخش می شود که گزارشگر برنامه به روستاهای مختلف استان مرکزی سفر کرده و در قالب گزارش و گفتگو با روستائیان به معرفی روستا از لحاظ موقعیت جغرافیایی، بافت جمعیتی، محصولات کشاورزی، آداب ورسوم، پتانسیل های سرمایه گذاری، جاذبه های گردشگری و...می پردازد .

محور اصلی برنامه انعکاس ظرفیت های روستا جهت جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها می باشد.

معرفی نخبگان، مفاخر واستعدادهایی که از روستا برخاسته اند، چهره های برتر روستا، شهدای روستا، فعالان اقتصادی روستا، صنایع دستی روستائیان، آواهای کار، آوازهای محلی، انعکاس تولیدات صنعتی، کشاورزی و دامداری در روستاها و روند پیشرفت و عمران روستاها از دیگر بخش های برنامه صدای روستا می باشد

این برنامه با محوریت روستاهای استان مرکزی هر هفته روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 19:۳۰ و روزهای فرد ساعت 6:10 به مدت ۲۵ دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو می شود.

 

تاریخ تولید: 1398

تهیه کننده:  سیّد محمد محمّدی

گزارشگر و صدابردار: سیّد محمد محمّدی

گوینده:  محمد صمدیان