حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۷

شیمی ایران در رتبه دوازدهم علمی دنیا قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

شیمی ایران در رتبه دوازدهم علمی دنیا قرار دارد

شناسه : 346415399

شیمی ایران در رتبه دوازدهم علمی دنیا قرار دارد

شیمی ایران در رتبه دوازدهم علمی دنیا قرار دارد

دبیر انجمن شیمی ایران از قرار گرفتن رتبه دوازدهم شیمی ایران در رتبه‌ بندی علمی شیمی دنیا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اراک؛ محمدعلی زلفی گل امروز در آیین افتتاحیه بیستمین کنفرانس شیمی فیزیک ایران در دانشگاه اراک با اشاره به موفقیت‌های علمی اساتید و دانشجویان شیمی دانشکده‌های شیمی کشور گفت: این رتبه علمی علی رغم تمام محدودیت‌های سخت‌افزاری و فیزیکی کسب شده و در خور تحسین است.
وی افزود: استفاده از علم شیمی بعنوان علم پایه می تواند در توسعه رشته های کاربردی دیگر نقش موثری داشته باشد.
وی گفت: استفاده از علم شیمی در بخش های مختلف و بویژه در صنعت دارویی باید مورد توجه قرار گیرد.
دکتر جلیلی، دبیر کمیته شیمی فیزیک انجمن شیمی ایران هم در این کنفرانس گفت: برگزاری این کنفرانس می تواند با عث ارتباط بیشتر بین دانشگاه و صنعت شود و برگزاری این کنفرانس در استان مرکزی و بخصوص شهر اراک بعنوان قطب صنعتی کشور می تواند تاثیر بسزایی در رشد این علم و این ارتباط داشته باشد.
دبیر بیستمین کنفرانس ملی شیمی فیزیک هم گفت: این کنفرانس با هدف تبادل نظر بین متخصصین دانشگاهی و صنایع مختلف از جمله پالایشگاه و پتروشیمی و صنایع دارویی در زمینه اخرین دستاوردها در زمینه های ترمودینامیک، شیمیایی، شیمی کوانتم، مهندسی شیمی و شیمی فیزیک به میزبانی دانشگاه اراک از امروز تا 31مردادماه جاری در حال برگزاری است.
دکتر صلابت افزود: 315مقاله علمی به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده است که تعداد 40مقاله به صورت سخنرانی و 255مقاله به صورت پوستر در حاشیه کنفرانس ارائه می شود.
وی گفت: در این کنفرانس 6کارگاه اموزشی از جمله کارگاه پراش اشعه ایکس، NMR و کاربرد ترکیبات ایزوتروپی دو تریم دار برگزار می شود.