جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

شیرین آباد فراهان کانون تولید کفشهای بچه گانه - نمایش محتوای خبر

 

 

شیرین آباد فراهان کانون تولید کفشهای بچه گانه

رونق تولید کارگاه‌های کوچک در روستای شیرین آباد فراهان مهاجرت را معکوس کرده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ در روستای شیرین آباد شهرستان فراهان، 22 کارگاه تولید کفش کودک دایر شده و فعالیت آنها زمینه اشتغال 200 جوان روستایی را فراهم کرده است.

چرخش چرخ کارگاه‌های کوچک روستایی و رونق تولید ۲۲ کارگاه تولید کفش کودک در روستای شیرین آباد شهرستان فراهان موجب اشتغال ۲۰۰ نفری جوانان در کارگاه‌های تولید‌ی این روستا و معکوس شدن مهاجرت شده است.

شیرین آبادی سرپرست کارگاه‌های تولید کفش روستای شیرین آباد گفت: با افتتاح و فعالیت ۲۲ کارگاه تولید کفش در این روستا ضمن بازگشت دوباره جوانان رونق هم به روستا بازگشته است.

اوافزود: این درحالی است که در سال‌های گذشته به علت نبود شغل و خشک شدن زمین‌های کشاورزی جوانان جویای کار روستا برای اشتغال به تهران و استان‌های همجوار مهاجرت می‌کردند.

سرپرست کارگاه‌های تولید کفش روستای شیرین آباد گفت: به طور میانگین روزانه تا ۲۰۰ جفت کفش کودک در کارگاه‌های کفش شیرین آباد تولید می‌شود و ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان شیرین آبادی، جوانان روستا‌های همجوار نظیر امیر آباد و تلخاب هم در این کارگاه‌ها مشغول به کارند.

شیرین آبادی کمبود و گرانی مواد اولیه و دست پنهان دلالان در بازار را از اصلی‌ترین موانع تولیدات کارگاه‌های این روستا دانست و گفت: هم اکنون سالانه ۸۰۰ هزار جفت کفش کودک در این روستا تولید می‌شود که با حمایت‌های دولتی و کوتاه شدن دست واسطه‌ها این تعداد می‌توانند تا هزارو ۶۰۰ جفت هم افزایش یابد.

روستای شیرین آباد قطب تولید کفش کودک ایران از توابع شهرستان فراهان استان مرکزی است و در فاصله‌ ۷۰ کیلومتری اراک مرکز استان مرکزی واقع شده است