رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان - نمایش محتوای خبر

 

 

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان

در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، اعضا به اقدامات پیشگیری ، به عنوان مهمترین اولویت در مبارزه با مواد مخدر تاکید کردند.

معاون سیاسی - امنیتی استاندار در این شورا گفت : فرهنگ سازی و اطلاع رسانیُ و آگاهی بخشی به مردم به ویژه اجتماعی کردن موضوع مبارزه با مواد مخدر، می تواند تاثیر بسزایی در کاهش این پدیده شوم در جامعه داشته باشد.

جمشیدی مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی استان هم با اشاره به اینکه 51 درصد زندانیان استان در بخش مواد مخدر هستند / از کاهش 34 درصدی ورودی زندانیان در بخش مواد مخدر خبر داد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هم با اشاره به وجود 192 مرکز ترک اعتیاد در استان / از مصوبات این شورا گفت: حدود بیست و پنج تا سی هزار معتاد در استان وجود دارد که 10 درصد ان را زنان تشکیل میدهند که اراک و ساوه بیشترین معتادان را داد .

شامحمدی افزود : به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و دستگاه های اجرایی برنامه ها و اقدامات خود را از بیستم خرداد تا دهم تیر اجرا کنند .

وی از ایجاد مراکز اعتیاد در شهرستان ها و تشکیل شورای هماهنگی شهرستان ها با حضور مدیران کل و اختصاص یک پزشک به ندامتگاه اراک را از مصوبات این جلسه عنوان کرد .

شامحمدی ادامه داد : 192 مرکز ترک اعتیاد در استان وجود دارد که باید نظارت بیشتری در این خصوص صورت گیرد.