جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

شورای فرهنگ عمومی ساوه - نمایش محتوای خبر

 

 

شورای فرهنگ عمومی ساوه

شورای فرهنگ عمومی ساوه

شورای فرهنگ عمومی ساوه
امام جمعه شهرستان ساوه بر بسترسازی فرهنگی و هشدارهای لازم برای استفاده مطلوب از فضای مجازی و کاهش آسیب ها و پیامدهای آن تاکید کرد.

حجت الاسلام حسینی در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب افزود: عرصه فضاهای مجازی ناشناخته و آسیب زا است و برای اینکه بتوان دایره تهدید آن را محدود کرد باید برنامه داشت و با برجسته سازی شاخص های فرهنگی استفاده نادرست از این امکان اطلاع رسانی را به حاشیه برد.

وی بیان کرد: تهدیدهای فضای مجازی در زمره اسیب های جنگ نرم است و باید با تشکیل کارگروهی متشکل از دستگاه های انتظامی و قضایی بررسی و نظارت دقیق فضاهای مجازی و شناسایی فعالان و دشمنان نظام جمهوری اسلامی در این فضاها را دردستورکار داشت.

حجت الاسلام حسینی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نزدیک بودن هفته دولت بیان کرد: تعامل، همکاری، انسجام دستگاه های دولتی و مشارکت آحاد مردم جامعه امری ضروری و غیرقابل انکار در پیشرفت جامعه اسلامی است که برای تحقق این مهم پایگاه عبادی، سیاسی نماز جمعه از آمادگی لازم برای حضور مسئولان وارائه گزارش های و اقدامات خود برخوردار است.

وی عنوان کرد: برجسته سازی نقاط قوت و بیان کردن نقاط منفی به صورت منصفانه و سازنده از عوامل تاثیر گذار در حفظ ارزش های دینی و برقراری صلح و آرامش در ایجاد جامعه اسلامی ایرانی است.

فرماندار شهرستان ساوه نیز در این نشست گفت : استفاده صحیح و مناسب از فضاهای مجازی باعث ایجاد ارتباط بیشتر و گسترش اطلاع رسانی در بین افراد می شود در صورتی که بهره نامطلوب، آسیب های اجتماعی غیرقابل جبران دارد و می طلبد متولیان امر تمهیدات لازم را برای مقابله با این موضوع و پرورش جامعه ای پویا و فعال به کارگیرند.

بهاروند افزود : آموزش اولین و مهم ترین راه فرهنگ سازی در این زمینه است که آموزش و پرورش، نهاد های آموزشی و دستگاه های انتظامی و قضایی نقش بسیار تاثیرگذاری دارند.