رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

شورای اداری استان و شهرستان خمین - نمایش محتوای خبر

 

 

شورای اداری استان و شهرستان خمین

شورای اداری استان و شهرستان خمین

شورای اداری استان و شهرستان خمین

شورای اداری مشترک استان و شهرستان خمین با محوریت نکوداشت نماز جمعه در بیت امام خمینی (ره ) خمین برگزار شد.

در ابتدا حجت السلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز که میهمان ویژه این جلسه بود با اشاره به نقش ائمه جمعه در بحث زکات گفت: ائمه جمعه نمایندگان ولی فقیه در امر زکات هستند، که می توانند از بودجه زکات در موارد ضروری استفاده کنند.

رییس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه باید مساجد پایگاه دینی، اعتقادی، سیاسی و محل تجمع جوانان باشد، افزود: مساجد برای جذب جوانان باید برنامه های مفهومی و متنوعی اجرا کنند.

در ادامه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور هم گفت: ائمه جمعه باید موازین نظام را مطرح کنند و خطوط ترسیم شده نظام را پیش بروند

حجت السلام تقوی افزود:صفوف نماز جمعه باید نشانه وحدت همه مردم باشد واین نماز عبادی و سیاسی پایگاه اصلی و سنگر نظام و انقلاب میباشد و ائمه جمعه باید از این سنگر انقلاب دفاع کنند.

در ادامه زمانی قمی استاندار استان مرکزی هم گفت: نماز جمعه باعث اقتدار نظام در ابعاد سیاسی و اجتماعی بوده و بهترین صحنه معنوی در ایجاد اتحاد، همبستگی و انسجام درونی است .

وی افزود: برگزاری با شکوه این نماز عبادی سیاسی نشان از قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی بوده و شکوه اقتدار کشور را در تمامی جهان به تصویر می‌کشد که نتیجه تلاش ائمه جمعه و جماعات در مکان‌های مذهبی بوده که با تبلیغات اثرگذارشان این شکوه را فراهم می‌کنند.

در پایان امام جمعه و فرماندار خمین هم گفتند: ائمه جمعه در توسعه فرهنگ اسلامی رسالت خطیری داشته و باید بیش از گذشته در راستای افزایش وحدت و همبستگی داخلی و اتحاد جهانی تلاش کنند.