سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

شهید مرتضی محبی آشتیانی - نمایش محتوای محرم

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

شهید مرتضی محبی آشتیانی

شهید مرتضی محبی آشتیانی


دانلود

شهید مرتضی محبی آشتیانی پاسداری  پاکیزه دل و خوش طینت بود صفای باطن از رخسارش پیدا و همیشه خنده ای لطیف بر لبان مبارکش جاری بود .

تربیت مذهبی شهید مرتضی محبی آشتیانی را باید مرهون پدری متعهد، زحمتکش و مادری مومنه و پرهیزگار دانست که او را شایسته پرورش دادند تا تاج افتخاری با تارک خانواده شود .

شهید والا مرتضی محبی آشتیانی در خاندانی کشاورز و مذهبی به تاریخ دهم آذر ماه 1345 به دنیا آمد. خانواده او را با نان حلال و زحمت کشیده پرورش دادند تا به سن مدرسه رسید. وی با اشتیاق به مدرسه رفت و دوره ابتدایی را به پایان برد. حال و هوای انقلاب و جنگ شهید والا مرتضی محبی آشتیانی را از قیل و قال مدرسه دور کرد . او در تمام مدت در امر کشاورزی به پدر کمک می کرد و یار و یاور او بود.

مرتضی محبی آشتیانی در تاریخ ششم اسفند 1360 برای اولین بار راهی جبهه های نبرد شد و باز وقتی برای دومین بار به تاریخ 30 اردیبهشت ماه 1362 عازم این مدرسه عشق شد، در لشکر 17 علی بن ابیطالب علیه السلام به خدمت مشغول شد تا سرانجام وجود شریفش لایق ملاقات حضرت احدیت گشت و عاقبت درخت شاداب زندگیش به پاییز عمر رسید و پیکر پاکش به خون نشست 

فرازی از وصیتنامه شهید مرتضی محبی آشتیانی:

من مرگ در بستر را برای خود ننگ می دانم و تمام عمر با تمام وجود می خواستم که در راه خدا شهید شوم و سربلند بمیرم. گوش به فرمان پیامبر گونه امام عزیزمان باشید

Martyr Morteza Ashtiani mohebi

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


روز شمار محرم