رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

شهید محمود جهان پناه - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید محمود جهان پناه

Loading the player...

 

شهيد جهان پناه در 1342 در شهرستان بهبهان ديده به جهان گشود . همان زمان كه رهبرش فرمود « سربازان من هم اكنون در گهواره‌ها شير مي‌خورند » چهارساله بود كه پدرش در مبارزه با سوداگران مرگ جان خود را از دست داد و پس از مدتي يكي از برادرانش در دفاع از مظلومي مورد ضرب و شتم قرار گرفت و دار فاني را وداع گفت . در چنين شرايط خانواده وي به اراك نقل مكان كردند و محمود با مشكلات بسيار زياد ولي با اراده‌اي مردانه و قوي و ايماني راسخ تحصيلات ابتدايي و راهنمايي خود را بهمراه جلسات قرآن و مجالس مذهبي با موفقيت به پايان رسانيد . با شروع مبارزات ملت حزب الله با دلي محكم و ايماني سرشار در تظاهرات و راهپيمايي ها شركت فعال جست وحتي مورد ضرب و شتم چكمه پوشان طاغوت قرار گرفت كه تا مدتها اثر پوتينهاي آن دژخيمان بر صورت نوراني و معصومش بجاي مانده بود .

از آن زمان بود كه محمود ديگر نه به خود بلكه به خانواده‌اش نيز تعلق نداشت و چون شمعي مي‌سوخت تا اسلام را به عينيت برساند .

با پيروزي انقلاب محمود به پاسداري از آن بر خاست و همزمان با ادامه تحصيلات خود در انجمن اسلامي دبيرستان و بسيج به مبارزه با منافقين و گروهكهاي وابسته پرداخت . پس از اتمام دوره دبيرستان و اخذ ديپلم در سال 1360 به عضويت سپاه درآمد و در همان سال بود كه بهمراه برادرش حميد مورد توطئه ترور قرار گرفت كه دراثر پرتاب بمبي به داخل منزلشان با خواست خدا جان سالم بدر برد ند .

محمود با اصرار زياد به مسئولين سپاه بارها عازم جبهه ها شد و در عمليات شياكوه مورد اصابت تركش قرار گرفت و درعمليات فتح المبين و بيت المقدس شركت نمود و در عمليات رمضان برادر بزرگترش ( حميد ) شهيد و مفقود الاثر گرديد .

در عمليات والفجر مقدماتي و والفجر 2 و 3 شركت كرد و پس از مراجعت ازدواج نمود . در عمليات والفجر 8 از ناحيه صورت مورد اصابت گلوله قرار گرفت .

در سال 65 خداوند به او يك پسر بنام محمدحسين عطا كرد . هنوز محمدحسين 20 روزه بود كه مجدداً عازم جبهه شد و اين بار با سمت فرماندهي گردان قمر بني هاشم (ع) در عمليات فكه شركت نمود و در اولين روز ماه مبارك رمضان مورد اصابت گلوله مستقيم تانك بعثيان كافر قرار گرفت و سرش را چون مولايش حسين (ع) در راه معشوق هديه نمود و بي سر به ملاقات يار رفت .

برچسب ها: بهبهان-شهید محمود جهان پناه- مبارزه با سوداگران مرگ-عملیات بیت المقدس- فتح المبین-والفجر مقدماتی– والفجر 2و3-والفجر 8- محمد حسین-گردان قمر بنی هاشم-عملیات فکه- عملیات رمضان