شهید علی رجبی مقدم

 

علی رجبی مقدم در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در سال 1348 در شهر تهران بدنیا بود و از لحظه تولدش در لیله القدر بود که سرنوشتش با شهادت پیوند خورد وقتی علی 9 ساله بود برای پیروزی انقلاب  در سال 1357 با چسباندن اعلامیه های سخنرانی امام و پخش عکس هاس ایشان بین مبارزین فعالیت می کرد. علی در سن 16 سالگی  به عنوان داوطلب بسیجی از مدرسه به دانشگاه الهی رفت و برای نبرد با دشمن آماده شد. پایبندی علی به نیکی، شجاعت، اخلاص و شهامت جلوه خاصی به اخلاق و رفتارش بخشیده بود او همیشه در صحبتهایش به خانواده اش یادآور توصیه امام خمینی (ره) بود که می فرمود سنگر مساجد را حفظ کنید.

زمانیکه علی عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اراک بود برای دیدار خانواده اش به مرخصی آمد و در روزهای مرخصی به زیارت امام رضا (ع) رفت و قبل از اینکه به منطقه برگردد برای دیدار و بیت با امام به جماران رفت  علی پس از شرکت در عملیات های مهران، فکه و کربلای 4 سرانجام در منطقه عمومی شلمچه با شرکت در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید. شهید علی رجبی مقدم در فرازی از وصیتنامه اش درخصوص ارزش حجاب بیان کرد که خواهرانم آنچنان حافظ حجابتان باشید که منافقان کوردل شرق و غرب بدانند که مقام زن و وقار زن به عفت و حجاب او است.

کلمات کلیدی: شهيد علی رجبی مقدم- وصيتنامه  شهید علی رجبی مقدم- شهداي جنگ تحميلي- شهداي دفاع مقدس- شهداي استان مرکزی- شهداي اراک- وصيتنامه شهدا – عکس شهید علی رجبی مقدم - شهيد - شهدا

 

Loading the player...