جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

شهید علی اکبر رجایی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید علی اکبر رجایی

مدت ویدئو: 3:50                                 


علی اکبر رجایی در سال 1346 در خانواده ای مومن و باصفای رجایی در سوادکوه قائم شهر بدنیا آمد. پدر خانواده هم با عشق به سرور جوانان اهل بهشت، حضرت علی اکبر (ع) او را علی اکبر نامید. بعد از اینکه علی اکبر مقطع ابتدایی را در زادگاهش به پایان رساند به اتفاق خانواده به زادگاه پدری مهاجرت کرد و تحصیلاتش را در شهر اراک ادامه داد.
علی اکبر از کودکی اهل مسجد و منبر بود و در مساجد و هیئت عاشقان ثارالله وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضوری فعال داشت.  در سال 1360 علی اکبر رجایی با اقتدا به همنامش حضرت علی اکبر پس از طی آموزشهای نظامی و فراگیری ورزشهای کوهنوردی و راپل که کاربرد نظامی گری هم داشت به منطقه ی جنوب اعزام شد. علی اکبر در عملیاتهای متعددی از جمله رمضان، والفجر مقدماتی و خیبر حضوری فعال داشت.
سرانجام در 15 تیرماه 1365 در عملیات کربلای یک که منجر به آزادسازی منطقه مهران شد. درحالی که نوزده سال داشت با اصابت ترکش خمپاره دشمن بشهادت رسید.

کلمات کلیدی: شهيد علی اکبر رجایی- وصيتنامه شهيد علی اکبر رجایی- شهداي جنگ تحميلي- شهداي دفاع مقدس- شهداي استان مرکزی- شهداي اراک- نامه شهدا- عکس شهيد علی اکبر رجایی- شهيد- شهدا

 

 
" در نگاه بیشتر ببینید "