جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

شهید عباس نجفی - نمایش محتوای صدا

 

 

شهید عباس نجفی

شهید عباس نجفی

 

شهید عباس نجفی


 

عباس نجفی در اول بهمن 1340 در محله راه آهن اراک به دنیا آمد. پدرش مرحوم محمدعلی نجفی از کارمندان راه آهن بود. عباس دوران تحصیل خود را در اراک گذراند و در سال 1358 دیپلم خود را در رشته الکترونیک از هنرستان شهید باهنر اراک دریافت کرد .

در سال 1359 به خدمت سربازی رفت و پس از طی دوره آموزشی تمام خدمت وظیفه را در واحد توپخانه لشکر 21 حمزه سیدالشهدا در جبهه‌های جنوب و شرکت در عملیات‌های طریق‌القدس، فتح‌المبین، بیت‌المقدس، رمضان و محرم سپری کرد. در شهریور 1362 با سمت مربی پرورشی به استخدام آموزش و پرورش در آمد. اولین مجروحیت جدی‌اش در سال 1363 در عملیات بدر بود .

در عملیات های مختلفی شرکت کرد ودر عملیات کربلای 5 در تاریکی شب با شجاعت بی‌نظیر به جنگ تن به تن با دشمن ‌پرداخت. در همان موقع با اصابت ترکش، از ناحیه سینه مجروح شد ولی پس از بهبودی دوباره به جبهه رفت و در منطقه خرمال و حلبچه بر اثر بمباران شیمیایی توسط بعثیان دچار مصدومیت شیمیایی شد.

عباس بعد از جنگ در سال 70 در کنکور سراسری در رشته مهندسی عمران دانشگاه تهران قبول شد که به علت ضایعه مغزی و توصیه پزشکان تغییر رشته داد و در سال 71 در رشته تکنولوژی آموزشی در دانشگاه اراک مشغول به تحصیل شد. در سال 1374 بعد از آن که لیسانس خود را گرفت، به عنوان مربی پرورشی در مجتمع آموزشی رزمندگان شهید رحیم آنجفی فعالیت‌های تربیتی و ورزشی رزمندگان مشغول به تحصیل را سروسامان می‌داد. بعد در سال 1375 مسوولیت هدایت تحصیلی و مشاوره‌ای فرزندان شاهد را در سازمان آموزش و پرورش به عهده گرفت.

هنگامی که در روزهای واپسین 1380 برای چندمین بار دچار حملات تشنجی شدیدی گشت. بخشی از اندام‌های سمت چپ بدن تحرک خود را از دست دادند و سرانجام پس از 3 روز مرگ مغزی در روز 4 اردیبهشت سال 1381 در بیمارستان مدائن تهران دعوت حق را لبیک گفت و به شهادت رسید.

کلمات کلیدی:

شهیدعباس نجفی، شهر اراک ،عملیات کربلای 5، ضایعه مغزی، مشاوره‌ای فرزندان شاهد، بیمارستان مدائن تهران


Key work: shahid abase najafi,arak