رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

شهید رضا افغانی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید رضا افغانی

مدت ویدئو : 4:22                                

 

مدت ویدئو: 4:22

رضا افغانی در سال 1344 در یکی از روستاهای محلات دیده بجهان گشود وی در بهمن ماه سال 57 13 ساله بود او از اینکه با شرکت در تظاهرات علیه رژیم شاه سهمی در پیروزی انقلاب داشت خیلی خوشحال بود و اعتقاد او این بود  باید  بیشتر فکر کرد و کمتر حرف زد. با تشکیل بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محلات رضا جز اولین هایی بود که عضو بسیج محلات شد.

رضا همزمان با تحصیل نگهبانی شبانه در بسیج سپاه پاسداران را نیز عهده دار بود.آخرین روز شهریور 59 آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران  بود. رضا در سال سوم راهنمایی درس می خواند وی تصمیم گرفت برای اعزام به جبهه ثبت نام کند ولی به او گفتند که سنت کم است  و نمی توانی به جبهه بروی. رضا در پاسخ به آنها گفت: من و هم سن و سالانم در پیروزی انقلاب سهم داشتیم حالا هم می خواهیم در جنگ سهم داشته باشیم و از کشورمان در برابر دشمن دفاع کنیم. در سال 60 قرار بود. رضا عازم منطقه شود و برادرش نقل می کند رضا از هیجان رفتن به جبهه  تا صبح نخوابید و نماز خواند. صبح قبل از رفتن نگاهی به خانواده کرد و گفت آدم یکروز به دنیا می آید و یکروز از دنیا می رود و رو به برادر کوچکترش کرد و گفت هیچ وقت نمازت را ترک نکن.

سرانجام رضا در سال 61 در عملیات فتح المبین در منطقه عمومی شوش به شهادت رسید. وی در قسمتی از وصیتنامه خود اینگونه  بیان می کند اگر شهادت در راه خدا نصیب کسی شد بداند که خداوند در آخرت بهترین ارمغان را به او می بخشد. من در این راه جسمم را به خاک روحم را به خدا راهم را به پویندگان سلاحم را به رزمندگان و درودم را به خمینی کبیر تقدیم می کنم.

کلمات کلیدی: شهيد رضا افغانی- وصيتنامه شهيد رضا افغانی- شهداي جنگ تحميلي- شهداي دفاع مقدس- شهداي استان مرکزی- شهداي محلات- وصيتنامه شهدا- عکس شهيد رضا افغانی- شهيد- شهدا

 

   

   
" در نگاه بیشتر ببینید "