سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

شهید داوود حسنی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید داوود حسنی

Loading the player...

دانلود

داوود حسنی روز هفتم فروردین ماه سال 1346 در خانواده ای متدین در روستای مزرعه نو از توابع شهرستان آشتیان در خانواده ای مومن و مذهبی چشم به جهان گشود.

داوود حسنی کودکی را در دامان پاک مادری مومن و فداکار و پدری زحمتکش سپری کرد و سپس به مدرسه رفت و سلاح قلم به دست گرفت و تا دوران راهنمایی درس عشق و زندگی را آموخت

داوود حسنی وجودش با تلاش و زحمت عجین است.  در مراسمات مذهبی، دینی و فرهنگی شرکت چشم گیری داشت و در شهادت ائمه اطهار (ع) حضوری محکم و دائمی در مساجد و حسینیه ها داشت.

شهید حسنی پس از رسیدن به سن سربازی به عنوان پاسدار وظیفه وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و راهی جبهه های حق علیه باطل شد.

پس از فرمان امام راحل (ره) در حفظ جزیره مجنون به امر ولایت عمل کرده و در جنگ با مزدوران بعثی در این جزیره استراتژیک پرداخت و سرانجام در یازدهم شهریور ماه سال 1366 به مقام شهادت در راه اسلام و کشور دست یافت.

در فرازی از وصیت نامه این شهید بزرگوار می خوانیم: افسوس که من بیشتر از یک جان در کالبدم وجود ندارد که بتوانم با ایثار و از خود گذشتگی اسلام عزیز را یاری کنم.

بارالها مرگ مرا شهادت در راه خودت قرار بده و شهادتم را جزء شهدای صدر اسلام ثبت بفرما. خدایا من به خود می بالم که سرباز اسلام و امام زمان (عج) هستم.