جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

شهید حسین داودآبادی - نمایش محتوای دفاع مقدس

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

شهید حسین داودآبادی

شهید حسین داودآبادی


دانلود

شهید حسین داودآبادی فرزند اسدالله متولد اول فروردین 1335 در روستای داود آباد از توابع استان مرکزی دیده به جهان گشود

بهار 1335 اولین بهار زندگی حسین داود آّبادی آغاز شده بود . او اولین پسر خانواد بود. روزها سپری شد و بهاری دیگر گذشت. شهید حسین داودآبادی دوران ابتدایی خود را تا کلاس ششم در روستای داود آباد طی کرد و در این دوران با بیماری سختی مواجه شد که ایامی از عمر او را زمین گیر کرده و با مشکلاتی مواجه کرد و بنا به اعتقاد خودش مورد شفای حضرت امام رضا علیه السلام قرار گرفت.

شهید والا حسین داودآبادی در سال 1353 ازدواج کرد و حاصل ازدواجش دو پسر و یک دختر بود. وی در خرداد ماه 1354 به خدمت سربازی اعزام شد و در سال 1356 به عنوان متصدی خدمات به استخدام آموزش و پرورش در آمد.

شهید حسین داودآبادی در راهپیماییها شرکت می کرد و علاقه زیاد او به فعالیت های انقلابی او را با تجمع های انقلابی آشنا کرده بود و آنجا هم فعالیت می کرد. بعد از انقلاب اسلامی در کلانتری مرکزی میدان ارگ اراک به آموزش نظامی مردم پرداخت . تعصب ، ایمان و علاقه او به وطن و دین باعث شد که با دیگر عاشقان جبهه و جنگ در مهر ماه 1359 به جبهه حق برود . به قول خودش که می گفت به عشق مولایم حسین بن علی علیه السلام مانند دیگر همرزمانم در پی تجاوزات مزدوران بعثی عراق عازم صحنه نبرد حق علیه باطل هستم .

شهید حسین داودآبادی د رجبهه گیلان غرب در گروه خمپاره اندازها بود . همرزمانش می گویند هنگام تصرف تنگه حاجیان در تاریخ 24 دی ماه 1359 ترکش به سینه و قلبش اصابت کرد و با قلبی که برای معشوقش می تپید عاشقانه به دیدار معبودش شتافت

آدرس کوتاه :