جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

شهید ایوب کریمی (2) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید ایوب کریمی (2)

 

شهید ایوب کریمی


 

شهید ایوب کریمی در اول شهریور 1348 در روستای آقداش خنداب، به دنیا آمد. دوره ابتدایی را که مدرسه‌ی مقدس اردبیلی و دوره‌ی راهنمایی را در مدرسه ی آقداش به پایان سانید .

ایوب همیشه به خانواده، مردم و معلمین خود احترام می‌گذاشت.. دیگران را به تقوای الهی و اقامه‌ی نماز اول وقت تشویق می‌کرد

ایوب پس از اتمام دوره‌ی راهنمایی و پذیرفته شدن در دانش‌سرای شهید بهشتی خنداب، به تحصیل ادامه داد و در دوران تحصیل خود نیز از بچه‌های ممتاز بود .

در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، ایوب وجود خود را در جبهه‌ها برای دفاع از مملکت اسلامی و آرمان‌های اتقلاب لازم می‌دانست. یکبار که به جبهه اعزام شد بر اثر اصابت ترکش به نزدیکی قلبش مجروح شد و به پشت جبهه منتقل شد. او را نزد پزشکان اراک بردند ولی آن‌ها به دلیل خطرناک بودن عمل جراحی در محل ترکش، از عمل وی امتناع کردند. برای معالجه به قم منتقل شد در بیمارستان نکویی آنجا بستری شد که پزشکان آن جا هم عمل او را غیرممکن دانستند. بعد از مدتی استراحت بهبودی نسبی پیدا کرد و باز راهی جبهه شد .

سرانجام در عملیات کربلای 4 در جزیره ی بوارین در تاریخ 4 دی‌ماه 1356 بر اثر اصابت گلوله به آرزوی قلبی خود که همانا لقای خداوند رحمان بود رسید و پیکر پاکش را در گلزار شهدای روستای آقداش به خاک سپردند

شهید در بخشی از وصیت نامه خود نوشته:: «چه کشته شویم و چه بکشیم، پیر‌زیم. هیچ شکی به راهمان ندارم، پشتیبان امام و یاران صدیق امام باشید که این‌ها به منزله‌ی پایه‌ها و ستون‌های انقلاب هستند. وظایفی را که به عهده‌تان گذاشته می‌شود با جان و دل در انجامشان کوشا باشید، مسائل کوچک در بین شما تفرقه ایجاد نکند.

کلمات کلیدی: شهید ایوب کریمی، روستای آقداش خنداب، دانش‌سرای شهید بهشتی خنداب ،اصابت ترکش ،کربلای 4 ،جزیره ی بوارین


Key word:Martye Ayoub Karimi, Khondab, Aqdash vilaige, Karbala 4 war