جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

شهید ایوب شریفی (شهید انقلاب) - نمایش محتوای صدا

 

 

شهید ایوب شریفی (شهید انقلاب)

شهید ایوب شریفی (شهید انقلاب)

 

شهید ایوب شریفی


شهید ایوب شریفی در سال 1331 در شهرستان اشتیان و در خانواده ای متدین به دنیا امد. تحصیلات ابتدایی را در آشتیان گذراند و برای ادامه تحصیل به تهران رفت.

بعد از اخذ دیپلم و گذراندن دوران سربازی در دادگستری تهران استخدام شد ولی به دلیل علاقه و توجه به شغل معنوی و پیمودن راه تعلیم و تربیت درخواست انتقال به آموزش و پرورش را داده و به این اداره منتقل شد. آن شهید از جمله اولین كسانی بود كه در شهرستان آشتیان به مبارزه با رژیم پهلوی پرداخت و همواره فعالیت های خود را با پخش تصاویر و اعلامیه های امام خمینی ادامه می داد.

شریفی در بخشی از وصیت نامه خود می گوید: از فرمان امام خمینی سرپیچی نكنید كه به خدا اگر این كار را كنید در روز محشر رو سیاه هستید كه ایشان به حق نائب امام زمان (عج) است. وی خطاب به كسانی كه به دنیا چسبیده اند می گوید: مولا علی می فرماید مرگ خواهی نخواهی به سراغ انسان می آید و چه بهتر است كه این لحظه در میدان جهاد باشد.

سرانجام به تاریخ 18/9/1357مطابق با هشتم محرم الحرام در میدان آزادی آشتیان و در پی تظاهرات های خیابانی به ضرب گلوله نیروهای ژاندارمری آشتیان به آرزوی دیرینه خود دست یافت و شهد شیرین شهادت را نوشید

کلمات کلیدی: شهید ایوب شریفی، شهرستان اشتیان، کارمند دادگستری، آموزش و پرورش، رژیم پهلوی ،اعلامیه های امام خمینی، تظاهرات های خیابانی، شهادت


Key word: shahid ayob Sharifi,ashtiyan city