رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

شهید احمد صفری - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید احمد صفری

 

شهید احمد صفری در سال 1338 در شهر محلات بدنیا آمد. احمد دوران نوجوانی را پشت سرگذاشته بود در سال 1356 دست در دست مبارزین گذاشت. فعالیت های انقلابی احمد با شعار نویسی شبانه تکثیر و پخش اعلامیه حضرت امام آغاز شد و منجر به دستگیر شدنش توسط نیروهای ساواک شد. احمد در زندان هم دست از مبارزه برنداشت اما بعد از مدتی آزاد شد و در جلسات مخفی و نیمه مخفی مسجد قائم محلات شرکت می کرد. در سال 57 ماموران برای دومین بار در حین مبارزات احمد را شناسایی کردند و نیمه های همان شب ماموران به در خانه پدری احمد آمدند و احمد بکمک برادرش از پشت بام فرار کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی احمد اقدام به تشکیل کتاب فروشی کرد سپس بکمک چند تن از دوستانش انجمن اسلامی قلم را تشکیل داد. از دیگر فعالیت های او اجرای تئاتر و نمایشنامه در سطح شهر بود سپس احمد فعالیتش را در کانون تربیتی ابوذر در رشته های مختلف گسترش داد.

پس از تشکیل سپاه پاسداران انقلاب احمد به عضویت رسمی در آن نهاد درآمد و به منطقه غرب اعزام شد و در درگیری های داخلی منطقه مهاباد برای مقابله با عناصر ضد انقلاب فعالیت می کرد حاج احمد بارها به منطقه اعزام و چندین بار مجروح شده بود در سال 1362 با غسل شهادت در عملیات خیبر در جزیره مجنون شرکت کرد و در 22 سالگی در اسفند 1362 به شهادت رسید.

کلمات کلیدی: شهيد احمد صفری- وصيتنامه شهيد احمد صفری- شهداي جنگ تحميلي- شهداي دفاع مقدس - شهداي استان مرکزی- شهداي محلات- وصيتنامه شهدا- عکس شهيد احمد صفری- شهيد- شهدا