رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

شهر بدون مانع - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهر بدون مانع

Loading the player...

دانلود

ایجاد شهرهای بدون مانع هدف مشترکی در دنیای امروز است تا شرایط لازم برای بهره مندی همه شهروندان از امکانات مهیا شود. شهری که در آن برای همه شهروندان اعم از معلولین، نابینایان، سالمندان و بانوان باردار هیچ مانعی در تردد وجود ندارد و امکانات لازم برای بهره مندی از حوزه حمل و نقل شهری و یا خدمات اجتماعی به طور یکسان برای همه مهیا شود.

برخورداری از امکانات برابر با هر سطحی از توانایی جسمی، حق مسلم همه شهروندان است. این مهم هم در حقوق داخلی و هم در حقوق بین‌المللی پیش بینی شده که افراد با هر شرایط جسمانی بتوانند در فضایی ایمن، آرام و برخوردار از امکانات به زیستن ادامه دهند .

مناسب سازی معابر برای شهروندان با هر ناتوانی که داشته باشند، پیش از هر اقدامی، یک فرهنگ و تفکر است که به نظر می رسد در صورتی که مدنظر سیاست گذاران و مسئولان اجرایی ارگان ها و نهادهای مختلف قرار گیرد، بسیاری از مشکلات شهروندان معلول و سالمند در سطح شهرها را رفع می کند

شهر بدون مانع يکی از آن مفاهيمی است که نه تنها می تواند به معلولان زندگی جديدی ببخشد بلکه برای تمامی اقشار جامعه نيز پيام آور محيط سالمی برای زندگی است.

در «شهر بدون مانع» هم امکانات به تساوی و عدالت در اختيار همه افراد قرار خواهد گرفت و فرد با گروهی از اقشار جامعه به تناسب نوع عملکرد، رفتار با ظاهر خود به عدم امکان استفاده محکوم نخواهند شد.

Unhindered City