جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

شرکت های دانش بنیان به کمک مدیریت پسماند دلیجان می آیند - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت های دانش بنیان به کمک مدیریت پسماند دلیجان می آیند

شرکت های دانش بنیان به کمک مدیریت پسماند دلیجان می آیند

شرکت های دانش بنیان به کمک مدیریت پسماند دلیجان می آیند

فرماندار دلیجان گفت: بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان در مدیریت پسماند این شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پسماند های صنعتی در شهرستان دلیجان باید به گونه ای ساماندهی شود که سلامت مردم و البته الزامات زیست محیطی دچار خدشه نشود و در این راستا نشست های مکرر مدیریت پسماند برگزار و تصمیماتی اتخاذ شده است.

فرماندار دلیجان، مکان فعلی جمع آوری پسماند های شهری را نیازمند تغییر عنوان کرد و گفت: مکان فعلی نزدیک منطقه مسکونی و خطوط انتقال گاز است و به منظور جلوگیری از بروز هر گونه خطر و یا حادثه ای لازم است که محل مناسبی برای دپوی پسماند شهر در نظرگرفته شود که این امر در کمیته کاری نشست مدیریت پسماند شهرستان در دست بررسی است.

وی اظهار کرد: بر اساس تصمیمات گذشته مقرر شده بود که پسماند شهرستان محلات و دلیجان در کنار هم ساماندهی شود اما، این امر میسر نشد و در حال حاضر در این حوزه به صورت شهرستانی عمل می شود.

فرماندار دلیجان عنوان کرد: برای مدیریت پسماند بهترین گزینه استفاده از توان و ظرفیت های شرکت های دانش بنیان است چرا که شیوه های منطبق با حفظ محیط زیست و بهره وری اقتصادی را در پی دارد.

فدایی افزود: بحث تفکیک از مبدا در سال های اخیر با تبلیغات انجام شده نتیجه مثبتی داشته است و با شیوه های تشویقی استقبال مناسبی از امر صورت گرفته است که به منظور توسعه بیشتر این امر از شرکت دانش بنیانی که اقدام به تولید کیسه های زباله تجدیدپذیر کرده درخواست کمک شده است.

وی توضیح داد: کیسه های فعلی جمع آوری و تفکیک مواد زاید جامد زمان بسیاری را برای تجدید شدن نیاز دارند اما، این شرکت به تولید کیسه های تجدید پذیر اقدام کرده است که باید بررسی های لازم جهت اطمینان از این امر صورت گیرد.

فرماندار دلیجان اضافه کرد: این شرکت از طرفی در تصفیه آب آشامیدنی و گرفتن سختی آب با استفاده از ترکیبی در سیستم تصفیه خانه نیز فعالیت دارد که این زمینه نیز در در دستور کار کارگروه است.