رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

شرکت ماشین سازی اراک - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شرکت ماشین سازی اراک

مدت پادکست : 1:39                                

 

 

  

شرکت ماشین سازی اراک در سال 1347 تاسيس و در سال 1351 به بهره برداری رسيد. اين مجتمع عظيم صنعتی در حال حاضر يکی از بزرگترين توليد کنندگان تجهيزات مورد نياز صنايع نفت، گاز، پتروشيمی، نيروگاهی، حمل و نقل، سيمان و معدن در کشور می باشد. انواع مخازن تحت فشار و ذخيره، ديگهای بخار فاير تيوپ، پلهای فلزی، فلنچهای تحت فشار، گلوله های فولادی، جرثقيل های برجی و سيار، گيريبکس های کاهنده، محور و تاير (بانداژ) جهت واگن ها، انواع رينگ، غلطک های نورد مورد استفاده در صنايع فولاد و ساير قطعات ريخته گری و آهنگری از جمله محصولات اين شرکت می باشند.


ماشين سازی اراک همچنين در زمينه طراحی و ساخت مخازن کروی ، مخازن ذخيره سقف ثابت و شناور ، مبدل های حرارتی، هيترهای غير مستقيم گاز، فيلترهای گاز خشک، فيلتر سپراتورها، ادورايزرها ، برجهای تفکيک کننده، برجهای تقطير، آب شيرين کن، دودکش های صنعتی، تجهيزات هيدرو مکانيکال سدها، سکو های نفتی، خنک کننده ها، چکش های سنگ شکن و کوره های صنعتی تا ظرفيت 60 تن (واگنی و چرخشی) فعاليت می نماید.
طراحی و ساخت تجهیزات مجتمع های پتروشیمی، پالایشگاههای نفت، نیروگاه ها و سایر پروژه های مشابه نیز در ردیف فعالیت های این واحد عظیم صنعتی قرار دارد. دریافت گواهینامه بین المللی نظام کیفی ISO9001 برای اولین بار در سطح کشور از سوی شرکت بین المللی DNVهلند و استفاده از استانداردهای معتبر جهانی در زمینه طراحی و ساخت محصولات وهمچنین اخذ گواهینامه های کیفی مختلف از شرکتهای معتبر بازرسی بین المللی سبب گردیده است تا این شرکت محصولات خود را به کشورهای مختلف صادر نماید:

تاریخچه ساخت پل‌های فلزی در این شرکت به سال ۱۳۵۰خورشیدی باز می‌گردد. شرکت ماشین سازی اراک اولین و بزرگترین گروه پل ساز در ایران و خاورمیانه است و تا به امروز توسط این شرکت نزدیک به سیصد پل در طراحی و نصب شده است.

از جمله این پل‌ها می‌توان به پل‌های راه آهن بافق -بندر عباس، پل شهید همت، پل نیاوران، پل شهید جهان آرای خرمشهر، پل میدان آزادی مشهد و پل‌های ارتباطی ایذه به شهرکرد در محدوده دریاچه سد کارون ۳ (بزرگترین پل دهانه قوسی خاورمیانه) اشاره کرد.

گروه ماشین و مونتاژ این شرکت در سال ۱۳۶۸ تشکیل شد و با در اختیار داشتن پرسنل و کارشناسان مجرب و همچنین بهره گیری از ماشین آلات نیمه سنگین وسنگین با دقت ماشینکاری بالا در سه بخش عمده طراحی تجهیزات سرچاهی و حفاری، تجهیزات کارخانه‌ای و نیروگاهی و ماشین کاری سنگین فعالیت می‌کند. از جمله تجهیزات ساخته شده توسط این گروه عبارتند از:ساخت تجهیزات توربین‌های نیروگاه‌های بادی منجیل و رودبار، زباله سوزهای پالایشگاه تهران، ساخت تجهیزات توربین‌های ژنراتور سد کرخه، طراحی وساخت کلیه سازه‌های فلزی سد ونیروگاه آبی سد کارون ۳،، دریچه‌های قطاعی وسازه‌های فلزی سد مسجد سلیمان و سازه‌های فلزی سد خاکی شهید یعقوبی.

گروه دیگ‌های بخار  این کارخانه اولین و بزرگترین تولید کننده دیگ‌های بخار در خاورمیانه است که همزمان با تاسیس شرکت شروع به فعالیت کرده است.

کلید واژه ها: ماشین سازی اراک، تولید کننده دیگ های بخار در خاورمیانه، دریچه ها و سازهای فلزی سد، اولین و بزرگترین گروه پل سازی در ایران و خاورمیانه،


Kaywords: MSA, Mashin sazi Arak, The first and largest manufacturer of boilers and steel bridge in

Middle east

 نوع: شرکت ماشین سازی اراک

موضوع: دانش و فناوری

 

" در نگاه بیشتر ببینید "