سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سی‌و‌نهمین دوره مسابقات ‌قرآن کریم با حضور ‌۲ هزار نفر در ‌‌اراک برگزار می‌شود‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

سی‌و‌نهمین دوره مسابقات ‌قرآن کریم با حضور ‌۲ هزار نفر در ‌‌اراک برگزار می‌شود‌

سی‌و‌نهمین دوره مسابقات ‌قرآن کریم با حضور ‌۲ هزار نفر در ‌‌اراک برگزار می‌شود‌

سی‌و‌نهمین دوره مسابقات ‌قرآن کریم با حضور ‌۲ هزار نفر در ‌‌اراک برگزار می‌شود‌

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: سی‌و‌نهمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم با حضور بیش از ۲ هزار نفر در بخش‌های معارف، حفظ ۵ و ۱۰ جزء، ترتیل، قرائت، تحقیق، دعاخوانی و اذان از تاریخ شهریورماه امسال در اراک برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سید‌باقرحسینی در جمع خبرنگاران با اشاره به تاثیربخشی تبلیغات رسانه‌ها افزود: یکی از عوامل موثر بر کار مبلغان فعالیت تبلیغی رسانه‌ها و مطبوعات است زیرا اصحاب رسانه را می‌توان منشا تحقق اصل آگاهی‌بخشی جامعه تلقی کرد.

وی افزود: اصحاب قلم و خبرنگاران می‌توانند در مورد نیازهای اکنون وقف برای مردم انگیزه ایجاد کنند، همچنین می‌توان تجربه صاحب قلمان، اندیشه و هنر را از اصلی‌ترین راه‌های توسعه فرهنگ وقف دانست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تصریح کرد: وقف را می‌توان از سنت‌های حسنه و نیکو دانست که بیشتر ادیان این امر را مورد توجه قرار داده‌اند و ضمن تأمین روحی و عاطفی انسان، با آخرت انسان نیز رابطه مستقیم دارد.

حسینی ادامه داد: وقف از برکات بسیاری سرشار بوده که تقویت حس نوع‌دوستی و برطرف کردن نیاز جامعه از آثار این امر است، همچنین ترویج سنت حسنه وقف امری ضروری محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: تنها یک نهاد یا ارگان عهده دار رواج فرهنگ وقف در جامعه نیست و همه‏ دستگاه‌‏های تبلیغی و اجرایی وظیفه دارند که در راستای اعتلای فرهنگ وقف در جامعه با یکدیگر همدلی داشته باشند و با هم برای رسیدن به این هدف بکوشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به وظیفه رسانه‌ها گفت: رسانه‌ها می‌توانند با نگارش گزارش‌های تحلیلی در راستای آگاه‌سازی عمومی در حوزه وقف بکوشند که البته راه‌اندازی سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه استان مرکزی در راستای اجرای نیت‌های حسنه واقفان و نظارت بر متولیان موقوفات در دستور کار قرار دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به پنجم ذی‌القعده که روز تکریم امامزادگان نام دارد، آیین تکریم امامزادگان در 12 بقعه متبرکه استان مرکزی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: سی‌و‌نهمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم با حضور بیش از 2 هزار نفر در بخش‌های معارف، حفظ 5 و 10 جزء، ترتیل، قرائت، تحقیق، دعاخوانی و اذان از تاریخ شهریورماه امسال در اراک برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به سفر خادمان حرم امام رضا(ع) به استان‌های سراسر کشور در دهه کرامت گفت: خادمان حرم رضوی برنامه‌های ویژه‌ای را در استان مرکزی برگزار می‌شود.

وی افزود: به اهتزاز درآوردن پرچم متبرک حرم رضوی در استان، برگزاری مراسم جشن دهه کرامت با عنوان بزم نور، حضور در مناطق محروم، حضور در حوزه‌های علمیه و دیدار با طلاب با عنوان آیات خدا، دیدار با کارآفرینان با عنوان هموارگران مسیر الی‌الله، حضور در مراکز علمی، پژوهشی و دیدار با نخبگان با عنوان عالم آل محمد و دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران بخشی از برنامه‌های ایام بابرکت دهه کرامت در استان مرکزی است.

‌حسینی بیان کرد: تدوین و راه‌اندازی سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه استان مرکزی در راستای اجرای نیت های خیرِ واقفان و نظارت بر متولیان موقوفات در دستور کار است.